Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Komfort podróżowania
Szukałem w miarę taniego auta rodzinnego, do którego nie musiałbym dopłacać przez najbliższe parę lat. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Każda jazda to przyjemność.
Przy starcie spod świateł spodziewałem się czegoś więcej, tutaj mój stary Accent sprawował się lepiej. Natomiast elastyczność i przyspieszanie z 80 do 130 km/h jest o dwie klasy lepsze. Przy tym do około 120 km/h silnik jest cichy. Kiedy stoi się na czerwonym świetle trzeba czasem dać gazu, aby sprawdzić czy silnik czasem nie zgasł ;) Bo słychać jedynie diesle stojących obok samochodów.
Jak to u Hyundaia: 1) haczący trochę wsteczny, 2) brak szóstego biegu. Skrzynia ma krótki skok - nie trzeba tak machać lewarkiem jak w Accent\'cie czy Getz\'ie. Poza tym bardzo dobrze zestopniowana. Nie ma się takiego wrażenia jak w Accent\'cie, że bieg 3 jest o wiele krótszy niż bieg 4, gdzie autko traciło parę.
Wszystko wydaje się w porządku. Raz zarzuciło tyłem, ale to było na śniegu przy skręcie o 90 stopni. Do ideału brakuje jedynie ESP, dostępnego albo w najdroższej wersji albo na specjalne zamówienie.
Zupełnie nie przeszkadzają mi szerokie tylne słupki. Gorzej jest z przednimi przy skręcaniu trzeba się czasem wychylić. Przdnie wycieraczki z szerokim piórem bezgłośnie usuną z szyby co przeszkadza. Niestety jak to w kombi, o wiele częściej niż w hatchbacku trzeba używać wycieraczki tylnej.
MP3 weszło do świata komputerów w 1993, pierwsze USB w 1996. W świecie samochodów tylko nie liczni USB uznają za standard. Na szczęście do nich należy Hyundai. Obsługa automatycznej klimy, radia/CD/USB jest bajecznie prosta. Poza tym duża ilość schowków wraz z podłokietnikiem. Brakuje jedynie schowka po lewej stronie od kierownicy i siatki odgradzającej przestrzeń bagażową od tylnej kanapy - niestety dostępna tylko w najdroższej wersji. Pomiędzy roletą w bagażniku na linii okien a drzwiami i tylną kanapą wyraźne szpary. Każdy z zewnątrz prześwietli zawartość Twojego bagażnika. W komputerze pokładowym brak jedynie bieżącego spalania. Bardzo podoba mi się, że kiedy zamknę drzwi samochodu, ten czeka ze zgaszeniem świateł, aż nacisnę na kluczyku przycisk zamknięcia centralnego zamka, a wtedy światła powoli gasną.
Automatyczna klima prowadzi za rękę czy trzeba nagrzać czy ochłodzić. Przydatna funkcja odszronienia przedniej szyby.
Na tym polu, w swojej klasie i30 chyba nie ma sobie równych - Oczywiście kosztem bagażnika. Kiedy jako kierowca miałem fotel maksymalnie odsunięty do tyłu, osoba średniego wzrostu spokojnie mieściła się na tylnej kanapie za moim fotelem. Jazda w cztery dorosłe osoby + dziecko w foteliku wcale nie jest niewygodna.
O wiele lepiej niż w Accent\'cie. Jak już napisałem silnika do 120 km/h prawie nie słychać. Jedynie zawieszenie może wydawać trochę zbyt głośne dźwięki.
miasto z remontowanymi arteriami, zimą - 9.0 l/100km miasto + obwodnica - 8.0 l/100 km autostrada - 7.5 l/100km trasa max. 90 km/h - 6.1 l/100km Jak dla mnie jest OK.
Żadna inna marka w tej cenie nie jest w stanie zaoferować takiego wyposażenia.
NIC !!!
NIC !!!