Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

beblok, 15 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : a mnie zaskoczylo a nawet i urzeklo zupelnie cos innego niz kolegow oceniajacych. Zaskoczylo mnie i urzeklo wnetrze auta. Jakosc wykonania i uzyte materialy, ktore mam nadzieje ze sa tak dobre jak dobrze wygladaja a to juz czas zweryfikuje :-)
Fajne rodzinne, wygodne autko z duza iloscia miejsca w srodku dla wszystkich. Ladna sylwetka, szczegolnie w wersji kombiastej i w czarnym kolorze ale to kwestia gustu :-)
Spodziewalem sie czegos wiecej, ale nie jest az tak zle.
Wsteczny czasem nie wchodzi a raczej prawie zawsze nie wchodzi za pierwszym razem. Jest to bardzo denerwujace. Mechanik powiedzial ze sie ulozy a mi sie wydaje ze jak go bede sprzedawal za 10 lat to nadal bedzie tak samo :-) Poza tym pierwszyego biegu czasem nie da sie wrzucic jadac bardzo powolutku np. z predkoscia 5-10km/h Trzeba sie calkowicie zatrzymac zeby wbic jedynke. Reszta biegow wchodzi jak w maselko z przyjemnym kliknieciem.
Tutaj jest super. Wchodzac z duza predkoscia w zakrety czuje sie pewnie. Nic nie stuka, nic nie puka, jezdzi sie komfortowo.
Dla mnie super. Mam czujniki cofania wiec tylny zderzak jest w calosci :-) Czujniki to fajna rzecz ale i bez tego mysle ze byloby ok. Kwestia przyzwyczajenia. Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic to tylko kwestia czasu.
Doskonale. Wszystko pod reka. Mnostwo bardzo przydatnych schowkow. Wejscie na USB - super sprawa. Muzy slucham z pendrive. Nie trzeba wozic pol schowka plyt. Maly minus za umieszczenie przycisku komputera pokladowego obok zegarow a nie na kierownicy.Na szczescie rzadko sie z niego korzysta.
Dobrze chlodzi i grzeje.
Z przodu i z tylu chyba najwiecej miejsca w swojej klasie. Po przesiadce z Thali czulem sie jakbym wsiadl na statek :-)
Slabiutko. 80-90km/h jest spoko ale powyzej zaczyna robic sie glosno a przy predkosci 140km/h trzeba wkladac stopery do uszu. Juz wiem po co jest tyle schowkow :-)
Jak na ta pojemnosc silnika to jest ok. Teraz przez zime lyknie ok. 1l wiecej ale to normalne. Zapalam auto, wlaczam nawiewy i odsniezam a benzynka leci do luftu, no ale cos za cos... Przy predkosci okolo 80km/h mozna zejsc ponizej 6l. Niestety 90% jezdze po miescie.
Wersja comfort, bardzo bogato wyposazona kosztuje 60 klockow. Do tego dostalem lakier metalik, nawigacje SONY, pakiet ubezpieczenia, czujniki cofania i dywaniki. Nie zle :-) Troche zaluje ze nie kupilem z silnikiem 2.0 CRDi Jednak co dizelek to dizelek :-)
Brak i mam nadzieje ze zostanie tak jak najdluzej.
j/w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]