Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I CW 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : żwawy
Niezłe wyposażenie za przystępną kwotę. Drażnią skutki głupiego oszczędzania (wygłuszenie karoserii, brak nadkoli tylnych(są połówki tylko)
Poza tym,że dobrze się zbiera nie mogę powiedzieć nic dobrego.Głośny niemiłosiernie pow 3000 obr., pali dużo (miasto 9,2-9,5 i nie chce mniej), wibruje bardzo na biegu jałowym
W moim Escorcie (rocznik 1996) biegi wchodziły znacznie lepiej, ale nie jest tu tragicznie. Ponadto zbyt krótkie zestopniowanie skrzynie
Dobre trzymanie się drogi, za to komfort...nie istnieje. Jest to pojazd z gatunku \"taczek\",ale ja miałem wcześniej Xantię więc...:)
Ogólnie OK, choć grube słupki przednie utrudniają widoczność przy skręcie w lewo, zaś widoczność do tyłu...cóż, ja cofam na lusterka , więc nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia
Ok, ale dlaczego przycisk odblokowujący drzwi jest niepodświetlony? Wieczorem i w nocy po prostu go nie widać.
Jest dobrze, szybko się nagrzewa, ale to benzyna-nie może być inaczej
Bardzo dobrze, ale niestety kosztem bagażnika, gdzie w tej klasie standardem jest już 500 l, a tu tylko 415 :( W ceed trochę mniejszy rozstaw osi , ale za to bagażnik...jak trzeba
Jest tragiczne! Już przy 3000 obr. wyraźnie słychać motor, zaś powyżej to tragedia. Jest to najgłosniejszy(oprócz malucha)samochód jaki miałem. Wstyd dla firmy Hyundai, bo to efekt zbyt dużego dopuszczenia księgowych do procesu powstawania auta. Można oszczędzać na innych rzeczach.
Miasto wg. komputera(zaniża o ok 0,5 l)9,2-9,5, zaś najniższe zużycie w trasie(spokojna jazda, bez wyprzedzania, 90-100km/h)- 6,1 wg komp.
Nieźle,ale..
Po 12500 padł łącznik stabilizatora(zdecydowanie za wcześnie) tył oraz zamek tylnej klapy Po 13000 kolumnę kierownicy zakwalifikowano do wymiany(stuki). O nieszczęsnych odbojnikach klejone już raz) nie wspomnę, no i \"dziwny \" pedał gazu-strasznie wrażliwy na dotyk oraz zbyt wysoko \"biorące\" sprzęgło
Jeszcze nie było , ale kto wie...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

8,7