Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

andjak, 15 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2008
Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja. Przyspieszenie, wyciszenie i ekonomiczność.
Bardzo dobre auto. Na chwilę obecną same pozytywy. Na pozytyw obsługa salonu sprzedaży KMJ w Gdańsku. Myślę że mocno dołożyli się do mojego zadowolenia z auta.
Bardzo dobre przyśpieszenie, szczególnie od 2000 obrotów, w porównaniu do Megane 1,5 DCI 105KM dużo lepsze osiągi. Bardzo cichy. Dobrze reaguje na dodanie gazu. Na razie jest na dotarciu i mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej
1-wszy bieg i wsteczny ciężko wchodziły przez pierwsze 500 km ale z czasem zaczynają wczodzić bezproblemowo. Pozostałe biegi wchodzą doskonale - lekko i precyzyjnie.
Precyzyjny w prowadzeniu. Wspomaganie kierownicy działa w sam raz - nie tak lekko jak w autach francuzkich ale to jego zaleta. Trochę hałasuje na poprzecznych nierównościach, ale w akceptowalnych granicach. Na kostce drogowej czuć jakby lekki luz, ale przypuszczam że ten typ tak ma (podobne wrażenie miałem prowadząc duże droższe nowe Subaru Outback). Jest ok.
Duże rewelacyjne lusterka wsteczne. W głównym lusterku wstecznym widać całą tylną szybę wraz ze słupkami. We wszytkie strony widać doskonale. Przednie słupki nie zasłaniają zbyt dużo. Bardzo dobra widocznośc do jazdy po zatłoczonym miescie.
Nie mogę się do niczego przyczepić, jedyne co bym zmienił to przeniesienie przycisku do komputera pokładowwego na przełacznik do wycieraczek.
Mam automatyczną klimę więc nie moge mieć raczej uwag - trzyma temperaturę bez wzgledu na pogodę.
Bardzo dużo miejsca szczególnie dla pasażerów na tylnych fotelach. Wysoko poprowadzona linia dachu wpływa pozytywnie na poczucie przestrzeni.
Silnik wyciszony rewelacyjnie - nie słychać go przy 130-140km. Przy duzych prędkosciach niewielkie szumy opływającego powietrza. Jest to dla mnie zaskoczenie patrząc na wielkie lusterka. Trochę zbyt mocno słychać szumy toczenia.
Wynik na dotarciu: 4,7 litra - trasa Gdańsk-Wrocław. Miasto: 5,2L. Najnizsze dotychczas osiągniete to 4,6L.
Byłem we wszystkich mozliwych salonach. Jest to jedna z najciekawszych ofert. Szkoda tylko że moi znajomi na informację o tym co kupiłem odowiadają: Co to jest i30? Ale jak tylko go zobaczą nie mogą uwierzyć że to Hyundai.
Jeszcze nie wiem - zbyt mały przebieg.
jw

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]