Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Landsberg, 13 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Osiągi silnika są zadowalające ale dobre wrażenie psuje skrzynia biegów na którą o dziwo Hyundai daje 5-letnią gwarancję.
Przeniesienie napędu : Jak opisałem - wrzucanie biegów w skrzyni 6-biegowej to jak teleturniej - zawsze się zastanawiam: wejdzie, nie wejdzie?
Inne : Sprzęgło twarde jak w moim byłym starym fiacie.
Wóz ma wiele udogodnień i widać że przemyślano tematy ergonomii. Przydają się schowek centralny, schowek na okulary. Natomiast zupełnie bezsensowna była rezygnacja ze schowka w desce rozdzielczej. Posiadanie wejścia USB jest bezcenne, bo radio w tym aucie jest kiepskie jeśli chodzi o jakość dźwieku stacji radiowych. Pewnie przez krótką antenę. Dobrze też są rozwiązane schowki w bagażniku. Miło, że w i30 jest też dodatkowe gniazdo 12V w bagażniku. Mimo narzekań na jakość lakieru ja nie mam żadnych negatywnych uwag. Znacznie gorszy jest w Fiatach.
Silnik 115KM wystarcza żeby dać minimum przyjemności z jazdy.
6-biegowa skrzynia - gorszej jeszcze nie miałem. Biegi wsteczny, 1, 2 trzeba wbijać. Co ciekawe Hyundai zabezpieczył się przed tym wpisując do książki serwisowej, że w przypadku trudności z wrzuceniem biegów należy je wrzucić jeszcze raz. Genialne rozwiązanie wady konstrukcyjnej.
Zawieszenie jest dość twarde. Jesli ktoś oczekuje większego komfortu powinien poszukać jakiegoś francuza.
Widocznośc jest bardzo dobra. Lusterka boczne zostały zaprojektowane z głową. Dodatkowo wycieraczki szyby przedniej są poniżej linii szyby co znacznie poprawia widoczność.
W sumie wszystko jest OK. Przełącziki świateł i wycieraczek mogłyby być bliżej kierownicy, tak żeby łatwiej można było przełączać je palcami.
Nie mam uwag. Cieszy zwłaszcza sprawne ogrzewanie tylniej szyby i bocznych lusterek.
Przestrzeń w CW jest zadowalająca złaszcza dla pasażerów z tyłu ale kosztem bagażnika. te kombii można nazwac dużym hatchbackiem.
Podawane zużycie paliwa w katalogach jest zwyczajnie sfałszowane. Ani w dieslu ani w benzynie nie udało nam się zejść do wartości podawanych przez producenta.
Wóz jest tańszy od konkurencyjnych modeli a jednoczesnie lepiej wyposażony. Brakuje jedynie elektrycznie składanych lusterek które występują w wersji premium.
Wóz nie wykazuje jakiś rażących usterek. Występuje trzeszczenie plastików które serwis nie jest w stanie stwierdzić. Kolejna przypadłość wozu to \"twarde\" sprzęgło. Opór pedału sprzęgła jest skandaliczny. Serwis oczywiście nie widzi problemu. Pewnie skończy się to opinią rzeczoznawcy i sprawą w sądzie przeciw Hyundai Motor Polska. Po pół roku wypaczyła się pokrywa bagaznika. I co na to serwis? Tego panu nie wymienimy bo za rok się znów wypaczy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

6,8