Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Silnik 1.6 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 115KM 85kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Auto kupione w salonie i zarejestrowane w 2010, wtedy było atrakcyjne w zakupie w stosunki do marki i wyposażenia. Okazało się bardzo trwałe, przebiegi głównie w trasie po około 100 do 900 km dziennie. Zaskoczyło mnie to zę do tej pory nie skrzypi tapicerka ani nic innego, Skoda skrzypiała nawet nowa. Wnetrze trzyma sie dobrze poza kierownicą która się wytarła przy przebiegu 120 000 i nie uznano jako usterki na gwarancji ! a jest to eksploatacja. Auto nie było garażowane i pokazały sie dwa ogniska korozji na drzwiach, Zaskoczyła mnie trwałość zawieszenia i hamulców wymian klocków po raz pierwszy po 120 000. Tani w utrzymaniu, oszczędny i bezawaryjny!. Może mam taki egzemplarz ale nigdy nie miałem żadnej awarii ! poza żarówkami h7 które często się przepalają.
Bardzo trwał, oszczędny, dość cichy jak na diesla i całkiem dynamiczny. Żadnej awarii. Zdarzało sie że musiałem kilka razy dolać oleju między wymianami, wymiana co 30 000 km i dość szybko jeździłem. Przy obecnym przebiegu 270 tys. zimą trochę dłużej kręci przy rozruchu. Mało pali, zwykle jeżdzę sam i przy spokojnej oszczednej jeździe 4,5l przy 180km 8l
Zaczyna coś haczyć przy wrzucaniu 1, przy obecnym przebiegu.
Bardzo trwały, dość twardy tylko eksploatacja wymieniłem kilka razy końcówki drążków kier i raz łacznik stabilizatorów. Ale mamy drogi z dziurami a ja często jeżdźę po budowach.
Jest ok, mam czujniki cofania i przydają się. po 7 latach skrócił sie ich zakres działania.
Wszystko pod ręką tylko przycisk od komputera pod wskaźnikami i to jest kłopotliwe
nie mam uwag działa bardzo dobrze. dobra opcja z kierowaniem całego nadmuchu na szybę jednym przyciskiem i powrót do poprzednich ustawień. Klima ok mam klimatronik
Zaskoczyło mnie to pozytywnie w tej klasie. jest tutaj dużo miejsca jak na takie auto, Niby kombi ale ma mały bagażnik
dość dobrze do 120 km potem robi się głośno
Tanie przeglądy co 30000 km, łańcuch rozrządu zamiast paska, bardzo oszczędny i bezawaryjny. Zdecydowałem sie na jego zakup ponieważ żona używała innego hyundaia (getz) i tez był bezawaryjny.
Za przeznaczone wtedy pieniądze nie można było kupić nic z takim wyposażeniem a okazał się jeszcze tani w utrzymaniu. To bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Nic się nie zepsuło jeszcze nia miałem takiego auta, które nigdy nie miało awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 115KM 85kW [l/100km]

5,9