Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon Facelifting

Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2015
Hyundai i30 II Wagon Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW od 2015 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność
Bardzo dobry samochód. Bezawaryjny. Jedyny minus to niezbyt wygodne /dla mnie/ fotele, tzn. zbyt miękkie. Ocena 5 gwiazdek na tle konkurentów w tym segmencie (kompakt kombi 70 tys zł)
Bezawaryjny. Nie zużywa oleju, a jeżdżę ostro tym samochodem służbowym. Nie ma turbo, wiec moc rośnie proporcjonalnie do obrotów - wyprzedzanie 80-120 na III biegu 6,5 sekundy, IV - 9,5 s, V - 12,5 s, VI - 17 s. Nie mam oporów do wyprzedzania tirów na 3 biegu (do odcięcia ok 135 km/h) wiec silnik mi pasuje.
Skrzynia działa precyzyjnie w zakresie 1-6. Można też błyskawicznie zmienić np. z 6tki na 3ke podczas wyprzedzania przy 90-100 km/h.
Tu trochę odstaje od prowadzenia przy wysokich prędkościach. NIe jest to "klasa" golfa, focusa czy octavii lub nawet renault megane. Ale nie jest to jakas wada - chodzi o predkosci 160-200 km/h, przy których i tak trzeba uwazac.
Na razie spasowanie OK. Brak skrzypienia i korozji.
Bardzo dobre duże lusterka.
Dla mnie niewygodne, za miękkie fotele. Być może wersja z regulowanymi lędźwiami byłaby OK, bo cos takiego testowałem w Ceedzie, i było b.wygodne. Poza tym OK.
OK (jak na te klase auta)
Z tyłu i przodu ludzie 185 cm siedzą jednocześnie wygodnie - jeżeli chodzi o przestrzeń.
W golfie i octavii jest trochę ciszej przy b. wysokich prędkościach. W każdym razie można jechać 160-170 bez bólu głowy. Na tle konkurencji - średnio.
Nic się nie psuje. Pali więcej niż diesel, wiec 4/5 gwiazdek. Samochód służbowy. Jeżdżę b.szybko. Większość to "trasy": 7,0-8,5 litra.
OK
Brak.