Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon Facelifting

Bartosz W, ponad rok temu
Silnik 1.6 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Hyundai i30 II Wagon Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW od 2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Mało pali, wystarczająca dynamika oraz bezawaryjny - 1.6 crdi w skrócie
Zawieszenie : Po 15 tysiącach km pojechałem na przegląd - diagnosta deklarował zero luzów. Dodam że auto czasami dostaje w odbój i nic się nie dzieje z zawieszeniem.
Karoseria : Słabej jakości lakier, w przyszłości przypuszczam pierwsze oznaki korozji.
Auto rozsądnie wycenione. Idealne do codziennego przemieszczania się. Wystarczająca dynamika, dobra ekonomia. Wystarczy przeprowadzać serwis maks co 15 tysięcy a motor z pewnością się odwdzięczy bezawaryjną pracą. Stylistyka jak na rok 2012 przystępna wizualnie i nie przesadzona. Używane kosztuje średnio 10 tysięcy mniej niż golf i w mojej opinii jest lepszym wyborem. Przejechałem 15 tysięcy kilometrów. Aktualnie brak większych zastrzeżeń. Z wad można wymienić słabą jakość lakieru i przeciętnie wyciszenie.
Motor 1.6 CRDI 110km. Niskie spalanie wraz z kosztami serwisu. Zapewnia wystarczającą elastyczność - dobrze sobie radzi do 160km/h.
6-biegowa skrzynia zapewnia optymalne przełożenia, biegi dobrze wchodzą. Nie ma z nią najmniejszych problemów.
I30 posiada elektryczne wspomaganie. Na + niewielka możliwość zmiany charakterystyki poprzez przycisk na kierownicy. Dostępne tryby (Komfort, Normalny, Sportowy). Generalnie na wszystkich trybach kierownica chodzi lekko natomiast różnice czuć dopiero podczas jazdy w zakrętach. Na trybie komfortowych można kręcić kierownicą rzęsami.
Lakier cienki, łatwo się rysuje ale tragedii nie ma. Rozsądnym wyborem będzie dodatkowe zabezpieczenie podwozia. Aktualnie w moim egzemplarzu z 2017 rdza nie występuję.
Widoczność jest dobra w każdym kierunku, nie mam zastrzeżeń choć mogą przeszkadzać duże słupki przednie ale to ze względów bezpieczeństwa są mocne.
Wszystkie najpotrzebniejsze przyciski dobrze umiejscowione. Można obsługiwać wentylacje bez odrywania wzroku od drogi. Plus za regulowany podłokietnik. Kieszenie w drzwiach zmieszczą 0,5 litrowe butelki wody i inne drobiazgi. Miłe zaskoczenie w bagażniku gdyż mamy do dyspozycji kilka schowków, drugie dno a także koło dojazdowe. W mojej ocenie zawsze lepiej jest mieć koło niż zestaw naprawczy.
Niestety wentylator zapewnia tylko 4-poziomową regulację siły nadmuchu. Klimatyzacja wystarczająco wydajna, natomiast z ogrzewaniem rewelacji nie ma -jest przeciętne. + Za klimatyzowany/ogrzewany schowek pasażera. Wentylator wymieniałem ze względu na piszczenie i nie przyjemne dźwięki. Nie jest to rzecz tania jeśli chcemy dobry zamiennik.
Jak na prawie 4,5m auto hyundai stworzył tu optymalny kompromis między przestrzenią z tyłu na nogi a wielkością bagażnika. Miejsca na głowę nie brakuje przy wzroście 180cm.
Do 140km/h jest dobrze. Przy wyższych prędkościach słychać szumy powietrza. Jednak mam wrażenie że najgorzej wyciszone są nadkola. Słychać wiele małych kamyczków.
Rozsądny samochód za rozsądne pieniądze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 110KM 81kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Hyundai i30 II Wagon Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW