Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon

Olo krzyżak, 5 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i30 II Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : desing, wyposażenie, przestrzeń, komfort jazdy, niskie koszty użytkowania
Zawsze miałem kombi i to był priorytet przy kolejnej zmianie. Kolega zwrócił moją uwagę właśnie na i30. Ale patrząc na zdjęcia wydawał mi się mały no co najwyżej średni. Z ciekawości pojechałem do salonu żeby się przymierzyć. Usiadłem w fotelu kierowcy wyregulowałem na wysokości, odległości i następnie usiadłem z tyłu za kierowcą. Jakież było moje zdziwienie, że z tyłu jest tyle miejsca (mam 183 cm i 100 kilo wagi) byłem w szoku gdzie to zmieścili w tak zgrabnej budzie. Szukałem bardzo długo bo chciałem od pierwszego właściciela i z niedużym przebiegiem. I takie znalazłem z potwierdzoną w salonie historią. Autko pięcioletnie a wyglądało jak roczne. Autko na full wypasie. Jestem bardzo pozytywnie i mile zaskoczony. Piękny design zewnętrzny jak i wewnętrzny, bardzo ładne podświetlenia zegarów i przełączników nie męczą oczu. Widoczność z każdego miejsca bardzo dobra, dobre radio i zestaw głośników. Bardzo się cieszę z zestawu głośnomówiącego na bluetooth. Jednak nie zawsze poprawnie rozumie polecenia po polsku, szczególnie imiona i nazwiska. Doświetlenia zakrętów z osobnych żarówek a nie jak w innych badziewiach z halogenów. Z przodu dwa wejścia na zapalniczkę i pendriva. Także w bagażniku wejście na zapalniczkę, haczyk np. na torbę i siatki zabezpieczające w poziomie i pionie. Jak się depnie to czuć te 135 KM.
bardzo elastyczny , cichy , przy depnięciu ładnie zbiera i przyspiesza choć przy normalnej jeździe wydaje się, że te 135 KM gdzieś się chowa, oszczędny po mieście od 6,8 latem do nawet 8 zimą, na trasie przy 90-100 km/h 5,6 l, przy 160 km/h 7,8
płynne i równe wybieranie, przy zmianie biegu przyjemne dla ucha kliknięcie, tak jakby zatwierdzał wybór biegu
żadnych zastrzeżeń, na zimowych oponach za głośny, ale pewnie to zależy już od samych opon
mam w pięknym kolorze (akurat taki jak na foto w galerii), perła kawa z mlekiem, karoseria ponadczasowa, z pięknym grillem który idealnie komponuje się z reflektorami przednimi
widoczność z każdej strony bardzo dobra, przednie słupki nic nie przeszkadzają
wszystko przemyślane i wszystko na swoim miejscu, obsługa radia komputera przy kierownicy, w nocy pięknie podświetlone (można zmieniać natężenie) , jedynie poprawiłbym podłokietnik w którym jest obszerny schowek, po prostu wydłużyłbym go żeby lepiej oprzeć rękę
wentylacja chodzi znakomicie, błyskawicznie odparowuje przednią szybę, ogrzewanie sprawne od gorącego do zimnego, klima chłodzi tak jak jej zadamy
od przestrzeni to można zwariować (hahaha), naprawdę niewiarygodnie dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu nawet przy wysokim kierowcy, cztery osoby jadą w komfortowych warunkach z piątą wiadomo trochę gorzej ale nie jest źle. Bagażnik bardo pojemy i wygody w załadunku
to zależy oczywiście od prędkości, przy normalnej jeździe 90-110 bardzo cicho można swobodnie rozmawiać, ale przy 160 to trzeba nieco podnosić głos, a rozmawiając przez telefon głośnomówiący najlepiej zwolnić
nie wim, bo tylko leję paliwo i jeżdżę no i oczywiście wymiany serwisowe na czas, tylko olej i filtr wymieniam co 15 tyś a nie tak jak zaleca producent co 30 tyś to za żadko
wart swojej ceny, ja za swojego zapłaciłem kilka tysięcy więcej niż chodziły inne, ale coś za coś, full wypas, pierwszy właściciel, serwisowany, niebity
nie stwierdziłem na szczęście
brak