Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Wagon

Kammbel, ponad rok temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i30 II Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Najbardziej użekło mnie zawieszenie. Komfort jazdy na jeździe próbnej
Inne : Uciążliwie zmniejsza się ilość paliwa po każdym tankowaniu
Przesiadłem się z i30 I-szej generacji i byłem w szoku porównując komfort jazdy. Pozycja kierowcy wygodna, na trasy super, zawieszenie bardzo komfortowe, przejeżdżając po tej samej drodze moim puntem dopiero zauważam nierówności
1.6GDI 135KM moim zdaniem silnik akurat do tego auta, na słabsze nie ma co patrzeć. Ma zryw i elastyczność. Spalanie 10l w mieście. 7,4l w trasie(140km/h), średnio 8l. Lubię dźwięk tego silnika i charakterystykę GDI szkoda że w tym modelu nie żucili 2.0GDI tak jak w i40. Nie polecam przekraczania przebiegu 200kkm na fabrycznym rozrządzie mimo tego że to łańcuch
Po zakupie wymieniłem olej w skrzyni, wysprzęglik i płyn hamulcowy cały i do teraz nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy skrzyni biegów, gładko wskakują, bez oporu i nie trzeba "szukać" biegów, przerzucanie biegów bardzo intuicyjne. 6-biegów - coś pięknego na trasy
Zawieszenie miękkie i bardzo komfortowe, super wybiera nierówności. Układ kierowniczy też komfortowy, trzy tryby wspomagania
Chyba najsłabszy punkt. Mogłem zabezpieczyć sobie folią maskę i przedni zderzak. Lakier podobno bardzo delikatny w porównaniu do innych marek. Z korozją ogólnie nie mam problemu, jest nalot na elementach zawieszenia. Uwaga na klapę bagażnika, mi zaczęła brać w okolicach podświetlenia rejestracji - do ogarnięcia
Jest ok, pomagają czujniki parkowania.
Przyciski dobrze rozmieszczone, wszystko na swoim miejscu, schowek na okulary, dwa gniazda 12v + USB z przodu oraz 12v w bagażniku, klimatyzowany schowek przed pasażerem. Brakuje mi jakiegoś małego schowka zamykanego np na drobniaki( w i30 I-szej generacji były takie)
Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, automatyczne odparowanie szyby przedniej, jonizowanie powietrza, same bulgulatory
Ja mam 178cm wzrostu, sam za sobą mogę siedzieć komfortowo, na tylnej kanapie po stronie pasażera jest fotelik do jazdy tyłem i z przodu można normalnie usiąść. Mam dwa foteliki z tyłu, pomiędzy nimi od biedy też można jechać
Auto dobrze wyciszone, na trasie 6-bieg i 140km/h można komfortowo śmigać.
Szukałem auta w którym nie bałbym się grzebać no i to jest takie auto. Dużo rzeczy mogę zrobić sam od wymiany oleju po wymianę elem w zawieszeniu, można nawet wymienić samemu aku
Cena do jakości raczej w porządku, jestem zadowolony
Jak narazie tylko naprawy, serwisy związane z eksploatacją
Bezproblemowe, pewne auto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]