Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Hatchback

Silnik 1.4 MPI 100KM 74kW
Rok produkcji 2018
Hyundai i30 III Hatchback 1.4 MPI 100KM 74kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy
Choć auto nie zachwyca wyglądem, to okazało się bardzo funkcjonalne, praktyczne i co najważniejsze, wygodne i przyjemne w prowadzeniu ;)
Silnik wolnossący sprawdza się przy wyższych prędkościach - auto sunie płynnie i szybko. W mieście, przy częstym zatrzymywaniu się i ruszaniu niestety, auto wolno się rozpędza, silnikowi brak dynamiki, jest mułowaty.
Biegi w porządku, wchodzą bez problemu. Wsteczny zintegrowany z kamerą cofania. Warto słuchać podpowiedzi komputera co do zmiany biegów. Auto odpłaca się mniejszym zużyciem paliwa podczas jazdy.
Auto fajnie trzyma się drogi, bez problemu pokonuje zakręty i wzniesienia.
Niestety, ale lakier jest słaby. Próba starcia ptasich odchodów z maski samochodu wilgotną chusteczką higieniczną skończyła zarysowaniem lakieru....
Widoczność do przodu bez zarzutu! Do tyłu także jest super jak na współczesnego hatchbacka! Nie mam problemu z cofaniem nawet bez zerkania na obraz kamery!
Bardzo wysoki komfort, i wygoda podczas prowadzenia samochodu! Dzięki fotelowi kierowcy z regulowanym podparciem lędźwiowym nie bolą plecy ani kark, nawet podczas dłuższej trasy. Rozmieszczenie wszelkich przycisków i przełączników oraz ich widoczność także jest bez zarzutu. Widać, że przemyślano te kwestie. Mnie mojego Hyundaia prowadzi się naprawdę bardzo przyjemnie!
Nie ma do czego się przyczepić - wentylacja skutecznie chłodzi, a ogrzewanie skutecznie grzeje.
Nie ma problemu z przestrzenią. Zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów średniego wzrostu w samochodzie jest wystarczająco miejsca.
Bardzo fajne wyciszenie samochodu. Na początku nawet było mi trudno się do tego przyzwyczaić i przeszkadzał mi nawet najdrobniejszy stuk czy dźwięk wewnątrz samochodu. Oczywiście, przy większych prędkościach, hałas w samochodzie jest większy, ale i tak znośny.
Mógłby palić nieco mniej. Koszty przeglądu po I roku znośne.
Za niewygórowaną cenę dostaje się świetnie wyposażone auto (moje jest w wersji Go!Plus). Za coś podobnego u konkurencji trzeba zapłacić co najmniej z 15-20 tysięcy złotych więcej.
Wszystko w porządku.
Nie było.