Ocena kierowcy - Hyundai i30 III Wagon Facelifting

Piotr i Kinga, ponad rok temu
Silnik 1.5 DPI 110KM 81kW
Rok produkcji 2022
Hyundai i30 III Wagon Facelifting 1.5 DPI 110KM 81kW od 2020 - Oceń swoje auto
Inne : Ergonomia, prowadzenie i wygoda.
Układ elektryczny : układ hamulcowy
Witam! Samochód mam od nowości. Oceniam słabo. Posiada wiele wad elektroniki (ciągle gubi zasięg Android auto, start stop czasem nie odpala auta, jeśli zgasisz samochód z aktywnym tempomatem to już go nie uruchomisz...i tak dalej, dalej), tworzywa skrzypią i trzeszczą jak jest gorąco a serwis woła o pomstę do nieba....
To jak na razie najmocniejsza strona samochodu. Stosunkowo oszczędny (potrafi miło zaskoczyć) i do spokojnej jazdy wystarczy. Dynamika słaba, ale ja jeżdżę spokojnie to mi wystarcza. Do 120 km/h cichy.
Działa dość precyzyjnie - wsteczny haczy , czasem trzeba kilkukrotnie wrzucić i zaskoczy. Stopniowanie biegów tak , że często trzeba sięgać do lewarka zmiany biegów. Można było zrobić to nieco lepiej. W salonie po zakupie poinformowano mnie, że i tak będzie "lać" ... no cóż. :(
Jest ok. Dość precyzyjny i naturalny. Wspomaganie dobrze dostrojone. Brak awarii. Układ hamulcowy dobrze hamuje lecz jego trwałość na tragicznym poziomie!!! Po 8 tys. km zgłosiłem się z reklamacją, lecz ASO Hyundai twierdz, że to część eksploatacyjna i koniec. Nie ma szans, że to marna klocki i tarcze .
Nie mam większych uwag. Brak odprysków. Ładna stylistyka. Jest to wersja wagon i siłowniki klapy tylnej trzymają na jedno oko. Raczej szybko trzeba będzie je wymienić.
Widoczność ok. nie mam uwag jak we współczesnym kompakcie.
Tu wysoka ocena! Panel klimatyzacji - sterowanie z kierownicy tak jak powinno być. Wszystko na swoim miejscu.
Jest ok. Wszystko działa poprawnie i cicho. Wersja z podgrzewanymi siedzeniami i kierownicą. Przyjemne dodatki.
Z przodu wzorowo z tyłu na 3+ , wygodne siedzenia w obu rzędach siedzeń.
Do 120 km/ h cichutki. Powyżej 110 km/h szumią lekko uszczelki, ale nie jest to uporczywe.
Paliwo - bardzo ok. Serwis średnia półka - klasyfikuje go na poziomie Fiata .
Cena - jakość - no cóż . Przed zakupem wahałem się nad Toyotą Corollą kombi (jakieś 7,5tyś. droższa) i się skusiłem na tańsze. Źle zrobiłem. Dziś bym dopłacił.
Elektronika i multimedia. Jeszcze dużo pracy przed Hyundaiem.
Układ hamulcowy....jakość Tipo, Logan...Jak ktoś będzie ciekawy to udzielę więcej informacji tel. 696733360. Ku przestrodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 DPI 110KM 81kW [l/100km]

6,1