Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi

Silnik 1.7 CRDi HIGH 136KM 100kW
Rok produkcji 2011
Hyundai i40 Kombi 1.7 CRDi HIGH 136KM 100kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Jest tego sporo np: wykończenie, zawieszenie, stylistyka
Całokształt dla mnie rewelacja może także dlatego, że to w mojej historii pierwsze nowe auto tej klasy. Cena bardzo atrakcyjna gdyż od ceny katalogowej otrzymałem od dealera bonus w postaci 35 000 złotych pewnie też dlatego, że to był model z 2011 roku a kupiony po połowie 2012 roku ale sam fakt.
Całkiem pozytywne wrażenie podczas jazdy. Szybko się nagrzewa jak do tej pory bez ubytków oleju :)
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przy tym samochodzie chociaż nie byłe w 100% przekonany przy zakupie tego samochodu z tą właśnie automatyczną skrzynią. Działa powiem, że prawie doskonale, pisze prawie gdyż mogłaby lepiej pracować przy zrzucaniu biegów.
Precyzyjny. Wspaniale działa elektryczne wspomaganie.
Bez zarzutów.
Kształt po prostu rewelacyjny. Każdy ze znajomych się zachwyca.
Jak pisałem wcześniej szybko się nagrzewa i brak problemów z czymś takim jak odparowanie szyb itd.
Każdy jest w stanie sobie dobrać taki układ jaki jemu odpowiada. Regulacja fotela chyba w 10 kierunkach do tego regulacja kierownicy.
Spokojnie nawet przy prędkości 180 km/h można rozmawiać
No tutaj zaskoczenie na minus szczególnie w mieście. Jeśli ktoś pisze, że jego i40 pali w mieście i to jeszcze w automacie 6-7 litrów to łże. Realne spalanie w mieście przy normalnej jeździe to 8,5-9.5 l/100km
Spalanie mogłoby być lepsze ale to auto o wadze 1500kg i aby uciągnąć taki tonaż to należy trochę spalić.
Ogólnie jestem zadowolony poza tym, że prawie od nowości system AFSL, który odpowiada za doświetlanie zakrętów się uszkodził i poali się pomarańczowa kontrolka no i lampy nie spełniają swoich funkcji w 100%. Czekam na wymianę lamp oczywiście na gwarancji ponad 1,5 miesiąca i póki co cisza.
Do tej pory nie stwierdziłem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi HIGH 136KM 100kW [l/100km]

5,8