Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi

Inne : przestrzeń, stylistyka, ergonomia
Przeniesienie napędu : sprzęgło
Silnik : remont
Karoseria : lakier na gwarancji
To juz moja druga opinia, pierwsza 4 lata temu. W największym skrócie, zgadzam się sam z sobą w zasadzie we wszystkich aspektach za wyjątkiem bezawaryjności. Wszechmogącemu dzięki z 5lat gwarancji!
Konieczny remont generalny na gwarancji! Kultura pracy przypomina Krystynę Pawłowicz.
Chwała jej za wytrzymałość! Mimo permanentnie uszkodzonego nadal bez usterek. Biegi, szczególnie jedynka jest czysto teoretyczna bo wbić ją można tylko w pierwszych dniach po gwarancyjnej naprawie sprzęgła. Wymieniono na gwarancji pompę, regulator ciśnienia, wysprzęglik, tarcz, docisk, łożysko. I sprzęgła znów nie mam. Czekają mnie kolejne wymiany po gwarancji, mam nadzieję ze mi zwrócą bo zgłaszałem to przed upływem gwarancji
Trzeba przyznać, że piekielnie wytrzymały. Jeszcze nic nie zostało wymienione i nadal bez luzów. Precyzja prowadzenia i I40 w jednym zdaniu nigdy nie powinny być wymienione w jednym zdaniu.
Tyle o ile, słupki szczególnie lewy zasłaniają pieszych na pasach. Już kilka razy ratowałem sytuację w ostatniej chwili. Cofając żadnych szans dostrzeżenia słupka znaku drogowego jesli podjedziemy po zewnętrzej części karoserii. Tylko czujniki mogą nas uratować. Jeśli oczywiście się akurat po raz kolejny się nie zepsuły.
Dzisiaj już nic bym nie zmienił, przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.
Jest ok, i odziwo tu się nic nie zepsuło!
Jak masz lęk przestrzeni to nie wsiadaj do środka.
wstyd
Jest ok, spalanie zadowala! Naprawy na razie wszystkie na gwarancji.
Łatwiej wymienić co się nie zepsuło. Nawet szybę mi na gwarancji wymienili... Nowy lakier na gwarancji, odpadające klapki spryskiwaczy, czujniki parkowania, lusterko, zawiasy klapy przedniej (pewnie tyle razy na serwisie otwierali maskę, że się wyrobiło) akumulator po 2 latach i tak bym przez 20min. wymieniał...
Generalny remont silnika na gwarancji po 100000km. Hamulce musiałem kupić we własnym zakresiie niemieckiego producenta i działają ok. Wcześniej oryginały to była porażka. Sprzęgło było chyba 6 razy naprawiane i nadal nie działa poprawnie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi LOW 115KM 85kW [l/100km]

6,7