Lista ocen Hyundai ix20 Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW 2010-2015 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ph71
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Jest cichy do 3000 obr/min, potem coraz bardziej słyszalny, ale nie hałaśliwy (przynajmniej do 4000 obr/min). To pozwala także na komfortową jazdę pozamiejską z normalnymi i wyższymi prędkościami. Na postoju po rozgrzaniu we wnętrzu niesłyszalny i bez wibracji. Brakuje mu nieco elastyczności od dołu i trzeba go wyżej kręcić, aby jeździć bardzo dynamicznie. Generalnie od 2000 obr./min płynnie rozpędza auto, choć nie jakoś bardzo szybko. Drugie...
~Kazimierz kierowca od 30 lat
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Silnik 1,6 (125KM ) benzyna - ogólnie przy dzisiejszej technice i zaawansowanej technologii zostaje w tyle za konkurencją. JEST PALIWOŻERNY srednie spalanie ( przy przejechaniu 500km od nowości) to 7,5 l/100km.Moc jaką podaja (125 KM ) jest mało wyczuwalna przy normalnej jeżdzie. Odczucie to tak jakby jechało się zabawką i to dość delikatną.
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
125 km w tym samochodzie daje radę. 160 km/h na autostradzie i miałem jeszcze trochę luzu pod pedałem. W mieście bardzo sprawnie można się poruszać - wyprzedzanie na 6. biegu to nie problem. Skoda - na miasto ok. Powyzej 100km/h brakowało mocy. Ford - silnik nie daje rady przy dużych prędkościach, a i po mieście muli.
~Tomek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Silnik niby mocny na papierze ale jakoś tego nie czuć, do miasta idealne rozwiązanie, ale w trasie trochę brakuje mu momentu do wyprzedzania. Aby ciągną w miarę możliwie to trzeba go kręcić do wysokich obrotów a wtedy robi się nie przyjemnie głośny.
~marcinpodjuchy
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Auto przeznaczone do jazdy po mieście, i na małe trasy, 125 koni przy z4 osobach robi wrażenie, strasznie powolnego, to samo obciązenie w octavii 19. tdi, 1 o 20 kini mnije, nie ma porównania. Bardzo powoli się wkręca na wyższe obroty. Ale daje radę.
~ANP
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Silnik 1,6 daje radę w każdych warunkach. Nie jest jednak demonem szybkości i zrywności, jest po prostu ok. Mam wątpliwości jednak czy 1,4 jest w stanie pokonać wysokie nadwozie i sporą masę pojazdu
~Prokurator
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Kulturalnie pracujący i dobrze wyciszony silnik. Niestety paliwożerny w mieście. W trasie OK. Po rozruchu dziwnie klekocze jak diesel, potem niemal niesłyszalny. Nie czuć tych 125KM, ale da się jeździć.
~zadowolonyKRK
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Do tego rozmiaru auta 1.6 w zupełności wystarcza. Wcześniej na jeździe testowej testowałem 90-konną beznynę 1.4 i czegoś mi w niej brakowało. Wybór 1.6 zdecydowanie słuszny.
~Adam
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Wymiana gwarancyjna uszczelki pod głowica przy przebiegu 52000 km. Ponownie wymiana uszczelki po upływie gwarancji i przebiegu 80000 km. Nie polecam.
~Stanisław P.
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Bardzo duża elastyczność. wczesniej nigdy nie jeździłem na tak niskich obrotach silnika jakie tu sugeruje komputer.
Hyundai ix20 Mikrovan