Lista ocen Hyundai ix20 Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW 2010-2015 (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ph71
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Układ jezdny jest poprawny, ani dobry ani zły. W pełni wspomagany poprzez ESP, kontrolę trakcji przy ruszaniu oraz asystenta podjazdu HAC. ESP i trakcję można wyłączyć (a nawet trzeba w pewnych warunkach), co jest dużym plusem. Układ kierowniczy ix20 w mojej ocenie jest zbyt wspomagany przy większych prędkościach. Zawieszenie jest również co najmniej poprawne, choć odgłosy jego pracy na nierównościach naszych dróg niekiedy powodują dyskomfort...
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Trochę mam wrażenie bujania/miękkości zawieszenia. Bardzo nieprzyjemne uczucie przy dużych wiatrach (orkan Ksawery, grudzień 2013). Trzeba było cały pilnować drogi przy prędkości 100-120. Na miasto bez problemu. Z Fordem nie ma się co równać.
~Tomek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Jak dla mnie dobrze zestrojony, nastawiony na dynamiczną jazdę. Nie pokłada się w zakrętach, w miarę komfortowy. Trochę mnie irytuje elektryczne wspomaganie kierownicy na której nie czuć w ogóle drogi.
~irek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Oceniam jako w pełni poprawny. Na początku wydawało się że kierownicą kręci się zbyt lekko, lecz po blisko tygodniu i 700 kilometrach wsiadłem do „miśka” gdzie już brakowało mi tej lekkości.
~Kazimierz kierowca od 30 lat
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
OJ NERWOWY !!!! Delikatne ruchy kierownicą podczas jazdy z predkościa około 100km/h dają zastrzyk adrenaliny. Cały samochód reaguje wówczas nerwowo nalezy bardzo uważać na takie nagłe ruchy.
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Wchodząc w skręt przednimi kołami tylne już nie podążają tym samym śladem. Dlatego można się zdziwić jak tylne koło zahaczy o krawężnik i mamy połamany kołpak czy zarysowaną felgę.
~marcinpodjuchy
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
przy załadowanym aucie mamy doczynienia z podskawiwaniem tyłu na wybojach, taką mała żabka...pewnie na pusto także...No i z racji wysokości, wiatr boczny, trzeba uważac....
~ANP
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Auto dobrze trzyma się drogi (jak na swoje gabaryty). Zamieszenie jest bardziej twarde niż komfortowe ale to czuć tylko na drogach słabej jakości
~Prokurator
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Tu fatalnie. Praca przedniego zawieszenia (stuki) dyskwalifikuje ten samochód. Poza tym, trzeba uważać na łukach na nierównościach - auto lubi podskoczyć.
Dziennik kosztów dla Hyundai ix20 Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
9,4
~Stanisław P.
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Zawieszenie bardzo miękkie. trzeba uważać - po przejechaniu \"garbu\" na jezdni przy większej prędkości można zahaczyć chlapaczem
Hyundai ix20 Mikrovan