Lista ocen Hyundai ix20 (36) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ph71
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Układ jezdny jest poprawny, ani dobry ani zły. W pełni wspomagany poprzez ESP, kontrolę trakcji przy ruszaniu oraz asystenta podjazdu HAC. ESP i trakcję można wyłączyć (a nawet trzeba w pewnych warunkach), co jest dużym plusem. Układ kierowniczy ix20 w mojej ocenie jest zbyt wspomagany przy większych prędkościach. Zawieszenie jest również co najmniej poprawne, choć odgłosy jego pracy na nierównościach naszych dróg niekiedy powodują dyskomfort...
~Obiboc
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
To nie jest ścigacz, jest do bólu poprawny w zachowaniu na drodze, nie jest przyklejony jak focus, nie jest kanapą jak nubira , podskakuje na wybojach troszkę jak małe auto miejskie typu clio .Trzeba mieć świadomość że tył potrafi uskoczyć na nierówności terenu. Jeśli wcześniej nie doświadczyłeś czegoś takiego zawsze w schowku miej papier toaletowy i majtki na zmianę.
~Zwykły Kierowca
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Najsłabszy punkt w samochodzie. Łomot od samej nowości. Wymieniane tylne amortyzatory na gwarancji ponieważ jeden "zapocił się". Bardzo intensywne wspomaganie powoduje że kierownicę należy trzymać dwoma rękami przy prędkości powyżej 120km/h.
~Tomasz
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Trochę mam wrażenie bujania/miękkości zawieszenia. Bardzo nieprzyjemne uczucie przy dużych wiatrach (orkan Ksawery, grudzień 2013). Trzeba było cały pilnować drogi przy prędkości 100-120. Na miasto bez problemu. Z Fordem nie ma się co równać.
~piotr
Mikrovan Facelifting 1.6 MPI 125KM 92kW
Auto prowadzi się bardzo dobrze, przy silnym wietrze ze względu na wysokość trzeba się pilnować ale bez przesady, w każdym odczuwa się jak mocno wieje, minus za zachowanie tyłu podczas pokonywania poprzecznych nierówności,
~myszorek
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Całkiem sprawnie jak na belkę skrętną. Chyba kompromis między komfortem i prowadzeniem. Przy przejeździe przez ronda nie kładzie się na boki. Jak dla mnie za mocne wspomaganie, wolę mocniejszą reakcję na ruch kierownicy.
~Darioo
Mikrovan 1.4 CVVT 90KM 66kW
Dla mnie pasował akurat. Odpowiednio sprężysty, nie pochylał się tak jak megane scenic czy peugeot 2008 i nie podskakiwał na nierównościach. Kierownica przyjemnie lekko się kręci. Hamulce żyleta.
~Tomek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Jak dla mnie dobrze zestrojony, nastawiony na dynamiczną jazdę. Nie pokłada się w zakrętach, w miarę komfortowy. Trochę mnie irytuje elektryczne wspomaganie kierownicy na której nie czuć w ogóle drogi.
~irek
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
Oceniam jako w pełni poprawny. Na początku wydawało się że kierownicą kręci się zbyt lekko, lecz po blisko tygodniu i 700 kilometrach wsiadłem do „miśka” gdzie już brakowało mi tej lekkości.
~Kazimierz kierowca od 30 lat
Mikrovan 1.6 CVVT 125KM 92kW
OJ NERWOWY !!!! Delikatne ruchy kierownicą podczas jazdy z predkościa około 100km/h dają zastrzyk adrenaliny. Cały samochód reaguje wówczas nerwowo nalezy bardzo uważać na takie nagłe ruchy.