Lista ocen Hyundai Lantra I (74) - Silnik

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hatsan1000
Sedan 1.5 86KM 63kW
Rewelacja i sensacja :)Auto niby z Korei ale silnik jest jak żyletka-to zasługa Mitsubishi. Silnik pracował w najbardziej ekstremalnych sytuacjach- głównie podczas zimy. Zawsze na nim mogę na nim polegać. Odpala w każdych warunkach pomimo tego, że akumulator ma 9lat. Prędkość maksymalna jest potężna jak na taki silnik 200nim leciałem, ale podejrzewam, że 210 by wyciągnął-problemem jest brak dobrych dróg gdzie można wytestować. Do 100 wolno się...
~Sebastian
Sedan 1.8 128KM 94kW
Jak na 1.8 bez turbo to te 126 koni to jest czym przydusic Na pierwszych biegach musowo go krecic do jakis 5 tys to dopiero idie ale na 5 to bajka od 80 do 200 pocina i nie czyje zmeczenia jak kogos wioze to go cisnie w fotel i to zdrowo Tak pozatm gdzies lubi lac olejkiem troszke kolo miski ale to pewnie simering strzelil reszta w pozo chodzi rowniutko pali na trasie jakies 7 jak sie 140 nie przekracza
~Wacław
Sedan 2.0 139KM 102kW
Na niskich obrotach jedzie miękko i cicho, mogę jechać na piątce spokojnie od 60km/h i odczuwalnie przyśpieszyć (tryb oszczędnościowy ;) ). Dynamiczna jazda dopiero powyżej 2500 obrotów. Powyżej 3500 ciągnie naprawdę dobrze. Silnik hałasuje od 2500, ale dźwięk jest przyjemniejszy niż w np. Astrze. Poziom hałasu zależy od jakości paliwa (Auchan - głośno, BP - cicho)
~worson
Sedan 1.5 86KM 63kW
niby 1.5 a i tak niezle sie zbiera! z astra 1.6 (z roku 93) idzie leb w leb! ale po za tym ma też i malutka wade (mam nadzieje ze to nic powaznego) jak jest zimna to silnik chodzi jak diesel (bardzo podobny "klekot" jak w mercedesie) jak ktos wie co to moze byc to niech da znac! worson750@wp.pl
~luk72
Sedan 1.6 114KM 84kW
wyraźnie drży kierownica na wolnych obrotach, po mieście cicho i zrywnie (0-60km/g), w trasie zrywnie i głośno (ponad 120km/g), a... idealnie współpracuje z instalacją gazową II generacji na bazie lovato z komp. AL 700...mam taką, i poza tym (ach mieć tak 1,8...)
~Kaskader
Sedan 1.6 114KM 84kW
Bardzo przyzwoity, ale jak dla mnie mógłby być odrobinę mocniejszy. Prędkość max jaką zanotowałem to w granicach 200 km/godz. Spokojnie tym pojzadem można podożować przy prędkościach 180 -190 km/godz. Bardzo elastyczny na 3 biegu, od 80-140 km/godz.
~zarzyckij@gmail.com
Sedan 1.5 86KM 63kW
Nigdy nie mialem problemow z silnikiem. Nic nie klekotalo nic nie stukalo. Tylko przy 230 tys km trzeba bylo zmienic olej na mineralny, gdyz pol syntetyk znikal w przeciagu okolo 1 litr na 5000 km. Auto zrywne, mozna nim wyprzedzac.
~Moruso@interia.pl gg:6040026.prosze o kontakt w sprawie obrotów;)
Sedan 1.6 114KM 84kW
Na zimnym silniku troche kiepsko pali,musze go na 2 razy palić.Ciekawe co bedzie w zimie:( Poza tym mam nierówne obroty na biegu jałowym i nie wiem co jest grane:( Ogólnie nawet nieźle,dobrze sie zbiera na wysokich obrotach.
~Maciek_S
Sedan 1.6 114KM 84kW
Silnik 1,6 16V pracuje świetnie - mało co go słychać i czuć w aucie. Elastyczność super - brdzo dobrze dobrane przełożenia. Zaskakująca dynamika - poprzednie moje auto (Ford) z dwulitrowym silnikiem nie zdążyłoby go powąchać :)
~olek
Sedan 1.6 114KM 84kW
Silnik jest dobry. Cichy i elastyczny jedynie robi sie głosno powyzej 4000 obr/min. Słabą stroną silnika sa hydroregulatory które padają co powoduje klepoczace zawory i nie przyjemne odgłosy