Lista ocen Hyundai Matrix (40) - Ergonomia

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZWIERZAK
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Myślałem, że się nie przyzwyczaję do licznika na środku, ale nie miałem z tym problemów. Wszystkie przełączniki na miejscu i pod ręką. Bardzo wysoki bagażnik i możliwość odsunięcia tylnej dzielonej kanapy(każdą cześć z osobna), co dodatkowo zwiększa przestrzeń. Możliwość ustawienia kąta pochylenia tylnych siedzeń, pełno schowków, pod siedzeniani przednimi i tylnymi, małych i większych, uchwyty na napoje dla każdego, z tyłu stoliczki z otworami...
~tomek_27
Minivan 1.8 122KM 90kW
Wszystko na swoim miejscu,wygodne wsiadanie i wysiadanie przez duże drzwi i wyżej umieszczone fotele.Jedyny minus i największy tego samochodu to to,że trzeba się nakręcić kierownicą.Takie leniwe przełożenie w przekładni kierowniczej.A jak się nakręcisz to i zmęczyć się możesz.W porównaniu stary model Pony,na ruchy sterem reaguje jak gokard.
~Piotrek
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Wszystko na swoim miejscu. Super jest zwłaszcza licznik z obrotomierzem i komputerem na środku. Sprawdzamy podstawowe rzeczy bez odrywania wzroku od drogi. Nad kierownica mamy natomiast kontroli. Konsola środkowa jest zwrócona do nas. Wszędzie są schowki: pod siedzeniami tylnymi i przednimi, u góry na okulary, w desce na kubek itp.
~Paweł Staniewicz
Minivan 1.8 122KM 90kW
prostota, wszystko pod ręką, miejsca na napoje dla kierowcy (poniżej lewarka zmiany biegów), dla pasażera wysuwany, wygodne fotele, siedzi się jak u stryjka przy zwózce siana - wysoko, dostojnie - i ten niepowtarzalny, magiczny trzask zamykanych drzwi - nie słyszałem takiego nigdzie indziej.
~Jarek (Pomorze)
Minivan 1.6 103KM 76kW
Wszystko na swoim miejscu i nie ma kłopotów z poszukiwaniem przełączników. Mnie osobiście bardzo odpowiada położenie drążka zmiany biegów. A zegary w środku konsoli? Dla mnie nie robi różnicy. Jedyny drobiazg, do którego nie mogę się przyzwyczaić, to brak kontrolki zapalonych świateł mijania.
~Albin
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Kiepsko. Nie mam pojęcia po co producent porobił te wszystkie (chyba z 30?) skrytki do których nawet długopis nie chce wejść, zamiast zrobić ich mniej, ale za to większych i co za tym idzie bardziej funkcjonalnych. Poza tym z punktu widzenia ergonomii wszystko jest ok.
~andma
Minivan 1.6 103KM 76kW
Dobrze, tylna kanapa przesuwana, więc można dopasować wg potrzeb. Bagażnik jednak trochę za mały, ale wnętrze niezwykle pakowne. Sprawdzałem że wchodzą bez problemu przedmioty o dł. 220 cm i można zamknąć klapę.
~Kalodont
Minivan 1.5 CRDi 110KM 81kW
Auto jest wysokie więc nie trzeba się schylać przy wsiadaniu, bardzo wygodnie zajmuje się pozycję w fotelu. Dużo schowków, i uchwytów na napoje. Nieco za blisko umieszczona jest grupa przycisków sterujących szybami przy kierowcy.
~Jacek agnieszkasambor@interia.pl
Minivan 1.5 CRDi 110KM 81kW
Nie mam zastrzeżeń, zegary na środku raz dwa się przyzwyczaiłem i teraz muszę stwierdzić że to jest bardzo dobry pomysł, nie trzeba spuszczać wzroku jak w tradycyjnych autach, zegary są na wysokości szyby, a i wszędzie schowki.
~Mati
Minivan 1.6 103KM 76kW
Siedzenia wygodne, ale brakuje podłokietników. Do układu zegarów można się przyzwyczaić. Mnóstwo mniej lub bardziej przydatnych schowków. Szkoda, że brak isofixów.