Lista ocen Hyundai Matrix (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alek
Minivan 1.6 103KM 76kW
Zawieszenie jest super. Samochód jest wyższy i powinien naturalnie mieć tendencje do "przechyłów" w zakrętach, a tak nie jest. Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi ładnie tłumi dziury w nawierzchni. Zawieszenie tyłu pojazdu jest bardzo dobrze przemyślane (wielowahaczowe ze stabilizatorem przeciwskreceniowym) - może od kogoś skopiowane ale czy to ważne?
~jakub
Minivan 1.6 103KM 76kW
tu mamy prawdziwy dramat. nie wiem jaki debil wymyslil wstawianie 14" kol do auta o tak wysokim srodku ciezkosci. na zakretach auto sie niebezpiecznie przechyla, przy wyprzedzaniu nigdy nie czujesz sie pewnie, gdy naciskasz hamulec to adrenalina od razu skacze. DRAMAT, MASAKRA i PORAZKA
~Marek
Minivan 1.8 122KM 90kW
Super. Nie gąbczasty jak stary francuz i nie sztywny jak nowy niemiec. Mimo iż jest wysoki, trzyma się jak przyklejony zakrętów, przy czym nierówności tłumi bardzo dobrze. Oczywiście tu dużo zależy od opon. Ja zamieniłem fabryczne 14 na 15 o wyższym profilu, chociaż przypadkowo z innych względów.
~Krzysztof
Minivan 1.6 103KM 76kW
Pewny, auto się nie buja mimo sporej wysokości nadwozia. Minus: słychać każdą nierówność i trzeba się przyzwyczaić, że to nie usterka , a po prostu "ten typ tak ma". Plus, że opony 15, bo podobno na standardowych 14 jeździ się gorzej.
~ZWIERZAK
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Po takim nadwoziu można się spodziewać zawieszenia jak kluski z serem i kierowania jak Tytanikiem, a tu pozytywne zaskoczenie. Zawieszenie jest twarde,ale komfortowe, dość dobrze wybiera nierówności i co najważniejsze fajnie wchodzi w zakręty.
~Jarek (Pomorze) part. II
Minivan 1.6 103KM 76kW
Wszystko dobrze. Samochod nie buja, nie przewraca sie na szczecinskich rondach, a i w gorach na serpentynach spisuje sie poprawnie. Zaliczylem tez Ukraine latem 2006 a tam nie ma drog (opinia ukrainskiego kierowcy)
~Piotrek
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Jak na dość wysokie auta jest super. Pewnie wchodzi się w zakręty, nic nie buja na boki. Jest dość twarde, bo musi z uwagi na wysoko położony środek ciężkości. Jedna w poprzedniej Cordobie bardziej trzęsło.
~tomek_27
Minivan 1.8 122KM 90kW
Było by doskonale bo nie przechyla się na zakrętach,nie podskakuje nie kołysze niezależnie czy jazda z obciążeniem czy bez,ale gdy jest zimno dość głośno pracuje z przodu.Sprawdzałem-luzów brak...
~Grizzly7
Minivan 1.6 103KM 76kW
Dużo jeżdżę po krętych , górskich drogach i jestem mile zaskoczony pracą zawieszenia. Nie ma podpierania się lusterkami o asfalt , nie ma nurkowania w czasie hamowania. Zachowanie auta jest przewidywalne.
Dziennik kosztów dla Hyundai Matrix
9,2
~marcin
Minivan 1.8 122KM 90kW
Dobra zwrotność , jak na wspomaganie wymaga zadziwiająco dużo obrotów kierownicą. Parkuje się jak mniejszym autem , tyłem na lusterka bez problemu. Samochód twardo zestrojony.