Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

andrzejkonarski@akon.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 CRDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Poprzednio jezdzilem (kazda powyzej 350 tys. km) Renault R25 i Safrane (kazda powyzej 2l pojemnosci). Bez wypadkow. Koszty eksploatacji renowek byly znacznie wyzsze. Sadzilem , ze limuzyny Renault sa luksusowe. Teraz twierdze , ze Sonata jest wygodniejsza, cichsza, a przy tym tansza. Jezdze dobrymi autami juz 38 lat. Prawo jazdy mam od 1968 roku. Przejechalem roznymi markami okolo 2 mln km. Nie jestem kierowca zawodowym. Nie mialem nigdy wypadku, zawsze dbalem o ich stan techniczny i jak widac na dobrze utrzymane maszyny mozna liczyc. Sonata jest z nich wszystkich najnowoczesniejsza i daje duzo satysfakcji oraz poczucia bezpieczenstwa. Usmiecham sie gdy na polskich drogach lub europejskich autostradach przegania mnie inny kierowca , drastycznie lamiac przepisy o szybkosci. Zapewnie mysli o mnie, ze "dziadek" jezdzi kiepsko!
powiem zartem - w tym aucie silnika sie nie czuje. On jest i nie zwraca na siebie uwagi kierowcy. Kiedy trzeba ma dobre przyspieszenia, kiedy jedzie sie spokojnie, potrafi palic 5 l/100km.
manualna, 6-cio biegowa, bardzo elastyczna. Nie wymaga ciaglego "mieszania" biegami.
Nie mam zastrzezen. Bardzo dobrze trzyma sie drogi.
pasazer po prawej stronie ogranicza pole widzenia po prawej stronie auta
bardzo wygodnie
przy ustawieniu automatycznym nie jest kontolowana ilosc dwutlenku wegla w kabinie. W efekcie przy dluzszej jezdzie pojawia sie uczycie sennosci. Trzeba wlaczyc recznie bardziej intensywna wentylacje!
Przy dluzszej jezdze (a kilka razy w roku pokonuje odleglosci do 1500 km w ciagu dwoch dni) konsola uwiera w prawe kolano kierowcy. Nawet przy maksymalnym odsunieciu fotela. Mam tylko 178 cm wzrostu.
Przy predkosciach autostradowych nawet szum powietrza nie jest uciazliwy.
Po 37,5 tys. km (okres analizy obejmuje -od daty kupna nowego auta - 480 dni) srednie zuzycie oleju napedowego wynosi 7,4 l/100km. Koszt przejechania 100km, biorac pod uwage wszystkie wydatki zwiazane z eksploatacja, wynosi 30,50 zl. Nie ma zamiennikow filtrow. Trzeba kupowac w serwisie Hyundaia bardzo drogie. Jeszcze sie nic nie zepsulo, wiec nie wiem jaki jest koszt czesci zamiennych.
bez zstrzezen po 37,5 tys km
Bez zastrzezen po 37,5 tys km