Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

Silnik 2.0 CRDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt
Podobno nie ma ideałów... . Czy aby na pewno? Sam długo szukałem samochodu z rynku wtórnego bo na nowy choćby najtańszy mnie nie stać, poza tym chciałem kupić coś naprawdę wygodnego. Wybór padł na sonatę, ale nie było tak łatwo (najpierw masa telefonów, oględzin i dużo straconego czasu przed komputerem i w drodze poszukiwań). Przez przypadek wpadło mi w oczy ogłoszenie tego samochodu (wcześniej nawet nie wiedziałem o istnieniu tego modelu). Porównując np do bmw e60 jest 3 razy tańszy! Kupiłem go naprawdę okazjonalnie i poza wymianą oleju i żarówki jest perfekcyjny (żadnych wycieków, brak korozji, w środku jak nowy). Pod względem komfortu czy bezpieczeństwa jest to najwyższa półka, wizualnie...kwestia gustu-do mnie to trafia! Jedyny minus to za małe koła bo 16 cali wygląda śmiesznie przy rozmiarze samochodu. W TEJ KLASIE SAMOCHODÓW JEST TO ZDECYDOWANY LIDER!!!U mnie ma dożywocie tzn. ani sekundy nie myślałem, aby go odsprzedać (miałem już kilka aut, ale ten jest naprawę EXTRA). Polecam każdemu
Typowy diesel-jak zimny trochę klekocze :) Dobrze ciągnie, choć turbodziura w niskim zakresie zauważalna
Biegi idealnie wchodzą-każdy! Dobrze dobrane przełożenia(przy 100km/h jest 1900obr)
Miękko, ale dosyć pewnie i KOMFORTOWO. Zawieszenie bezawaryjne wielowahaczowe przód i tył! - niemcy mogą się uczyć :)
Jest to sedan więc wycieraczki tylnej szyby brak, ale ogólnie nie ma powodów do narzekań. W trasie idealnie, a w mieście pomaga partronic
Wszystko na swoim miejscu-łatwa obsługa climatronica i przycisków funkcyjnych kierownicy
Zimą szybko grzeje,a latem dobrze chłodzi
Mistrz przestronności. Bardzo dużo miejsca w kabinie jak i w przestrzeni bagażowej
Przy spokojnej jeździe nie słychać, że to diesel. Praktycznie do 160km/h bardzo komfortowo się jedzie
Nie jest to mistrz ekonomii, ale ważący niespełna 1,7tony dość komfortowy i BEZPIECZNY pojazd. Zużycie rządu od 5 do 11 litrów jest chyba uzasadnione. Za to serwisowanie bardzo niskie
Zdecydowanie niedowartościowany samochód-do tego co oferuje powinien być droższy-to moje zdanie!
Jak na samochód kilkuletni wręcz idealnie.
Jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDI 140KM 103kW [l/100km]