Ocena kierowcy - Hyundai Sonata IV Sedan

Robo, 13 lat temu
Silnik 2.0 CRDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny silnik, ładnie kręci się kręci osiągi naprawdę przyzwoite.
Miałem do wyboru solidną niemiecką limuzynę za kupę kasy lub za 3/4 ceny Hyundaia. Zdaje sobie sprawę ze Polscy kierowcy patrząc na znaczek Hyundai widzą zardzewiałe Pony. Wadą tego auta jest duży spadek cen na rynku wtórnym. Zakupując właśnie Sonatę myślałem o aucie na kilka lat gdyż nie jeździmy dużych przebiegów. Mam nadzieje ze się nie zawiodę.
Silnik pracuje bardzo równo i cicho, nie miałem problemów w zeszłą zimę z odpaleniem auta przy temp. -25C
Mogła by być precyzyjniejsza, pierwszy raz spotkałem się z 6 biegiem, myślałem ze to będzie wyższy nadbieg.
Jak na auto dedykowane na rynek Amerykański zawieszenie jest chyba troszkę za twarde. Spodziewałem się większego resorowania. Może to wina ogumienia 225/50R17
o.k.
Wszystko na swoim miejscu ale auto dla przeciętego zjadacza Hamburgerów w USA. nie przypomina Europejskiej Limuzyny.
Ogrzewanie i klima DOSKONAŁE!!!
Auto dla Amerykańskich grubasów, wygodne duże fotele, 1800mm szerokości niewiele aut ma tyle miejsca w kabinie.
Jak przesiadłem się z (doskonałego) szmelcwagena do Hyundaia to zapomniałem ze jadę samochodem z silnikiem Diesla. Troszkę za dużo hałasów dochodzi z zawieszenia.
Jak na betoniarkę ważącą ponad 1600kg spalanie w normie. Zimą zdarzało się 10,5l/100km w mieście przy temperaturach -25C
Samochód udało mi się kupić w Austrii, nie był uderzony ale wymagał drobnych poprawek lakierniczych. Auto jest z lipca 2006 i miało 54tyś przebiegu jak je kupiłem za 30tyś zł. W tej cenie miałem do dyspozycji limuzyny koncernu z za Odry tylko 4lata starsze i z przebiegami ok. 180tyś kilometrów. Posiadam książkę serwisową z przeglądami w Austrii wiec chcę kontynuować czytelną historie auta. Ceny w polskim ASO troszkę mnie zdziwiły. Przegląd przy 60 tys kosztuje 1000zł. Nie serwisowałem wcześniej żadnego auta w ASO więc nie wiem czy to drogo.
Auto ma 4 lata i przebieg 58tyś km i jeszcze nigdy mi się nie popsuło i jeszcze nic nie wymieniałem :-)
Super, na razie brak usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDI 140KM 103kW [l/100km]

7,1