Ocena kierowcy - Hyundai Trajet

tomek, 7 lat temu
Silnik 2.0 CRD i 112KM 82kW
Rok produkcji 2002
Hyundai Trajet 2.0 CRD i 112KM 82kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie w tak dużym aucie w miescie na krótkich odcinkach niewiele ponad 7l, niesamowite, czytałem przed zakupem raporty spalania i miło sie zaskoczyłem, super
Przeniesienie napędu : wibracje po rozgrzaniu silnika,
Zawieszenie : mimo serwisu po kupnie dalej coś stuka, trzeba dokładnie obejrzeć
Swietne rodzinne auto, ładniejsze i większe od sharana, przestronne, w miare ciche, nie psuje się
Troche zamulony, ale tylko 113km, spalanie w mieście genialne-7l, cichy
Wpada w dziwne wibracje odczuwalne na pedałach gazu i sprzęgła, nie wiem co jest przyczyną, po dodaniu gazu ustaje, pewnie sprzęgło pada, niedawno auto kupłem więc zobaczymy. Wielki plus to brak dwumasy
Miękki, wygodny, jeżdże wolno bo to rodzinny samochód, fajne wspomaganie kierownicy, jezdzi się jak osobówką
inaczej nie można, świetnie się siedzi, doskonała widoczność, super przestrzeń, mam troje małych dzieci i bajka-wchodzi wózek bez składania
wszedzie schowki , bardzo dobrze. psuje opinie tylko ciężkie fotele, każdy ok 25kg,
nie paruje, nagrzewa się szybko, naprawde dobrze, w porównaniu z poprzednikiem-kią, to suuper
mam 176cm wzrostu, więc super, z tyłu dzieciaki nie narzekają, większy od sharana
Duzo lepiej niż w kia carens 2005r 2.0 crdi. tam ciężko bło rozmawiać przy 100km/godz. nie męczy ucha przy dłuższej jezdzie, nie szalejąc oczywiście
Jeżdże bardzo spokojnie, wolno, ale nie jak moher... szczerze jestem bardzo zadowolony, jak na taką wagę auta świetnie, jeżdże dużo na krótkich odcinkach, myślałem że wyjdzie ok 10l. Poprzedni samochód, Kia Carens ten sam silnik 2.0crdi, tylko że z automatem na trasie najmniej spalił 8,7 jadąc 100km/godzinę, w mieście spalał od 12-15 na krótkich odcinkach. trajet większy ale spalanie zayebiste. Wybrałem celowo ten sam silnik co w kii-zero problemów, tylko wymiany oleju i filtrów.
Części tanie, łatwo dostępne, póki co pierdoły typu rozrząd, amortyzatory itp.zaraz po zakupie, mechanik nie zna tego samochodu-jak przyznał bo sie nie psuje
Posiadam go krótko, ale poprzednia kia miała ten sam silnik i nie miałem żadnych problemów dlatego padło na ten model-koreańczyki przekonały mnie do siebie, przed nimi miałem octavie-królowa lawety, strach było jezdzić tym ustrojstwem, tdi ale porażka...
Póki co nie stwierdzono

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD i 112KM 82kW [l/100km]