Ocena kierowcy - Hyundai Trajet

Silnik 2.0 CRD i 112KM 82kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Trajet 2.0 CRD i 112KM 82kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i wygoda prowadzenia. Relax w trasie.
W 2010 roku powiękrzyła się rodzina o 2 dziecko więc sprzedałem civica kombi i rozglądałem się za vanem. Brałem pod uwagę : niską cenę, ilość miejsca, spalanie, jakość. Wypadło na Hyundaia. A co tam, jak na razie posiadałem 3 auta samodzielnie zakupione z ogłoszenia i dobrze trafiłem. Honda civic 3d, Nissan Almera sedan, Honda Civic Aerodeck. Hyundai to świetna alternatywa dla sharanów, galaxy i amerykańców. Przejechałem nim 200,000 km. i gdyby nie to że dostałem firmówkę, pociechy urosły a teściowie kupili sobie samochód, pewnie jeszcze bym nim jeździł. Polecam.
To samochód rodzinny, raczej długodystansowiec niż rajdowiec. Na trasie nigdy mnie nie zawiódł. Prosta konstrukcja bez zbędnej elektroniki. OK.
Trzy gwiazdki za wymianę skrzyni biegów. Jest to jedyny minus koreańczyka. Brałem taką możliwość przy zakupie. koszt nowej z montażem 4000 zl.
Wygodny, niezawodny. Rozsądna cena amortyzatorów (jak osobówki z segmentu średniego)
Niestety pojawiły się ogniska rdzy.
świetna. Auto jak najbardziej do miasta. parkowanie bez problemu. A na ulicy widzisz wszystko lepiej - wysoka pozycja. I koniecznie szyberdach - polecam.
Nie ma zbędnej elektroniki. Wszystko podstawowe i na swoim miejscu.
Super. Szybkie nagrzewanie pojazdu . Nie miałem żadnych problemów z zaparowanymi szybami. Czasami brakowało podgrzewanych siedzeń.
No tutaj super. Wypad na wczasy 6 osób + bagaż (bez boxa) Wypad w alpy 5 osób + bagaż + narty i decha. Wypad w góry 4 osoby + bagaż na 2 tygodnie + 3 złożone do środka rowery! No rewelka. Mogłem wyjąć siedzienia i wpakować towar z palety euro wys. 1.90 m.
Pow. 130 długo nie da pasażer rady. :(
Reperacje robiłem w nieautoryzowanym znajomym warsztacie. Nie było żdnych problemów z częściami (nowymi) koszty jak przy samochodzie segmentu średniego.
Rewelacyjna
Zdarzały się ale nie częściej niż w pojazdach typu honda lub volvo ,czy nissan.
Tylko wymiana skrzyni biegów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRD i 112KM 82kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Hyundai Trajet 2.0 CRD i 112KM 82kW