Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

IRO76, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 132KM 97kW
Rok produkcji 2016
Hyundai Tucson III SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Myślę,że ogólnie samochód spełnia oczekiwania moje i mojej rodziny,ale przekonałem się o tym nie na 20 minutowej jeżdzie testowej ale wypożyczając auto i poświęcając dwa dni na dokładniejsze przyjrzenie się.pozdrawiam
testowałem tego hyundaia na jezdzie testowej i porównuję do nissana qashqaia 1.6 dig-t ,którego testowałem dzień póżniej. W moim odczuciu nissan ma "na noc" ;) w porównaniu do hyundaia prawie pod każdym względem , jedynie silnik na+ ale wiadomo turbo benzyna. testowałem wersję acenta czyli wyposażeniem porównywalnym do wersji comfort w hyundaiu.cena po rabatach bardzo zbliżona.Niestety został niedosyt po jezdzie salonowej,więc wypożyczyłem hyundaia na weekend w jednej z wypożyczalni za 300 pln żeby przyjrzeć się dokładniej hyundaiowi po różnych opiniach czytanych w szczególności na temat silnika 1.6 gdi.
ten silnik naprawdę daje radę, może nie jest to demon przyśpieszeń ale nie ma się czego wstydzić,jest b. pozytywnie szczególnie że dopłata do turbo to 19.000pln ! trzeba się trochę nauczyć żeby sprawnie się nim poruszać ale nie jest to zbyt trudne :)przy wyprzedzaniu redukcja gaz w podłogę i jest naprawdę nieżle .
bardzo duży plus, nissan w tej kwestii bez szans, nawet w mojej octavce jest gorzej pod tym względem
jestem naprawdę mile zaskoczony. Jest sztywno ale komfortowo. W zakrętach bardzo pewnie, oczywiście jak na tej kategorii samochód w końcu to suv.W nissanie za wysoka pozycja za kierownicą jadąc ślimakiem na obwodnicy miałem wrażenie że nissan zaraz się przewróci:)
widoczność dobra jedynie do tyłu gorzej jeśli jest kamerka to ok
wszystko na swoim miejscu nie ma kłopotów z obsługą, po przesiadce ze skody jedynie obsługa świateł przeciwmgłowych wymaga przyzwyczajenia, poza tym jest czujnik świateł i deszczu co ułatwia obsługę
bardzo pozytywnie,sprawnie chłodzi i nagrzewa, poza tym są grzane stołki i kierownica :)
jest naprawdę sporo miejsca tak z przodu jak i z tyłu.nissan w porównaniu to ciasnota
tutaj mogę powiedzieć,że jest naprawdę bardzo dobrze przy 140 km/h cicho spokojnie,wiadomo podczas gwałtownego przyspieszania dochodzi hałas ale neizbyt uciążliwy dla uszu.co mnie zaskoczyło to w nissanie przy 140km/h hałas opływającego powietrza wokół lusterek i słupków A jest naprawdę duży a przy 160 poprostu nie do wytrzymania
spalanie mile zaskoczyło podczas normalnej jazdy z zimnego silnika na odcinku z wypożyczalni do domu ok 30 km wyszło z kompa 6.8l. następnie po południu wypuściłem się na S7 w sumie jakieś 80km. Wjedną stronę tempomat na 149, w drugą na 120 iostatnie ok 15 km tzw. "koło komina" :) i na kompie 6,9l !.następnego dnia 40 km do pracy 120km/h przez ok 20km,13km przy prędkości 170:) autostrada, reszta miasto i co? 7.8l naprawdę super
cena po rabacie do przyjęcia. ok 86 tyś. tyle samo za nissana.
myślę że tu powinno być dobrze.Jest 5 lat gwarancji bez limitu km bez żadnych wyłączeń jak w kia np
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 132KM 97kW [l/100km]