Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

Hyundai Tucson III SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Brak awarii
Karoseria : Wszędzie plastik
Silnik : "Skrzypiace" sprzęgło
Samochodu używam od 3 lat. Wybierając ten samochód kierowałem się rozsądkiem i taki też jest. Przestronny jak na razie bez poważnych awarii i w zasadzie na tym się kończy. Stylistyka marna, wykończenie wnętrza fatalne po 3 latach użytkowania. Jako przykład podam kierownicę skórzaną która w tej chwili wygląda jakby była z samochodu co przejechał 200 tyś km.
Silnik uratowało tylko to że się nie psuje. Jest paliwożerny i brakuje mocy.
Jak to w samochodach koreańskich gumowata. Ponadto występuje problem piszczącego/charczącego sprzęgła. To samo miałem w KIA venga. Przy zrywniejszym ruszaniu podczas puszczania sprzęgła wydobywa się dziwny dźwięk. Serwis na gwarancji powiedział że ten typ tak ma. Tylko tyle że z czasem dźwięk ten jest coraz częstszy i głośniejszy
Układ kierowniczy mało precyzyjny. Denerwujące elektryczne wspomaganie praktycznie brak "czucia" samochodu podczas jazdy.
Wygląd to kwestia gustu. Zona jest zadowolona mi się kompletnie nie podoba. Co do rdzy - jeszcze nie występuje. Denerwujący jest wszechobecny plastik w znacznie większej ilości niż w przypadku innych marek samochodu.
Widoczność dobra. Bardzo pomocna jest kamera cofania której rozdzielczość jest bardzo dobra. Lusterka duże. Duży plus dla tego samochodu. Minus - brak czujników parkowania przednich nawet w lepszych opcjach.
Wszystko pod ręką. Hyundai goni grupę pod tym względem VW ;)
Jak na benzynowy silnik bardzo długo się nagrzewa dłużej niż diesel w Nissanie qashqai. Pomimo wymiany filtrów samochód sprawia wrażenie ciągle zawilgotniałego.
Tutaj wypada wspaniale. Bardzo duża przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Bardzo duży bagażnik. Jeździłem nim w dalekie podróże w 5 osób i było bardzo dużo miejsca.
Silnika nie słychać ale za to szumy oporowe bardzo. Niby wyciszony ale przy 140 jeżeli prowadzi się rozmowy to są problemy ze zrozumieniem co druga osoba mówi.
Na części jeszcze dużo nie wydałem ale w stosunku do osiągów ma bardzo duże spalanie
Za lekko ponad 100 tyś we wnętrzu oczekuje się mniejszej ilości słabego plastiku i trochę więcej elementów dekorujących. Za to nadrabia jak na razie niezawodnością silnika. Po 55 tyś km kierownica jest zużyta jakby samochód przejechał 200 tyś km. Tapicerka foteli bardzo niskiej jakości.
Wymieniony został zbiornik spryskiwaczy. Wymieniony napinacz pasów z tyłu. Po 55 tyś km kierownica jest zużyta jakby samochód przejechał 200 tyś km.
Zobaczymy co się stanie z tym sprzęgłem (opis przy skrzyni biegów). Jak na razie serwis mówi że ten typ tak ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 132KM 97kW [l/100km]

8,7