Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

urjacek, 6 lat temu
Silnik 2.0 CRDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
Hyundai Tucson III SUV 2.0 CRDI 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : świetny i mocny, w każdych warunkach gotowy zdecydowanie przyspieszyć
Inne : Niedokładna nawigacja "asystent pasa ruchu" działa sporadycznie
Inne : fabryczny system audio (bez aktualizacji) zniechęca do słuchania muzyki
Bardzo przyjemny samochód dla kierowcy i pasażerów z "nie popularnym" już silnikiem Diesla 2.0 (136KM). Nie potrzebuję 4x4 bo nie mieszkam w górach a do domu dojeżdżam "po asfalcie". Za zaoszczędzone (na braku dodatkowego napędu) pieniądze kupiłem sobie świetne łańcuchy Thule za 1200 PLN na wypad na narty i jeszcze "mi zostało w kieszeni parę tysięcy" :)))
Silnik jest naprawdę świetny : silny, cichy i wystarczająco dynamiczny do napędzania samochodu tak w mieście jak i na autostradzie. Właśnie wróciłem z Chorwacji i w 42 st. upałach motor spisywał się doskonale (także na górskich serpentynach). Podczas jazdy pod górę nigdy nie doznawałem odczucia że właśnie zbliża się kres jego możliwości.
Biegi wchodzą pewnie i nie ma problemu ze znalezieniem właściwej pozycji biegu, na którym właśnie jedziemy, albo na który chcielibyśmy przejść za chwilę. Skoki dźwigni są dość krótkie i pewne.
Jeżdżę na fabrycznych kołach 19" i początkowo miałem duże obawy o komfort. Jak się okazało nie było się czym martwić. Na złych nawierzchniach komfort z pewnością jest gorszy w stosunku do kół 17" , ale za to na lepszych nawierzchniach samochód prowadzi się bardzo pewnie i nie ma tendencji do uciekania z zakrętów tyłem albo przodem.
Widoczność we wszystkich kierunkach dobra i wystarczająca. Moim zdaniem komfort jazdy jest taki jak być powinien. Silnik jak na Diesla jest dość cichy i do 150 km/godz podczas rozmowy wewnątrz nie trzeba podnosić głosu. Fotele choć szerokie i słabo trzymające na zakrętach to po przejechaniu 850 km nie powodują bólu w plecach i problemów z wychodzeniem z samochodu ! Mój poprzedni Seat miał lepsze fotele (lepiej trzymały na zakrętach) ale z kolei w środku było samochodu dużo głośniej (1,9 TDI), a nadmierny hałas powodował szybsze zmęczenie.
Wszystko w porządku, przełączniki łatwe do obsługi. Przyciski pracują bardzo delikatnie i łatwo jest (kręcącemu się) pasażerowi przypadkowo włączyć np. ogrzewanie foteli, albo uaktywnić inną funkcję klimatyzacji.
Klimatyzacja w 42 st. upale Bośni i Hercegowiny spisywała się świetnie, do tego stopnia że moja córka siedząc na tylnej kanapie zakładała bluzę dresową, bo twierdziła iż jest jej za zimno !
Wystarczająca do komfortowej podróży. Fajne są pochylane oparcia tylnej kanapy, które sprzyjają odpoczynkowi (dzieci) podczas jazdy. Bagażnik wystarczający ale zawsze można go powiększyć np. "boxem".
Zadowalające i nie można na nie narzekać nawet podróżując z prędkościami powyżej dozwolonych, na autostradach.
Jest ok. (ale Seat 1,9 TDI palił mniej na 100 km). Zasięg Tucsona 2,0 jest jednak większy z uwagi na pojemniejszy zbiornik paliwa.
Bardzo dobra.
Po przejechaniu 14 tyś km - bez żadnych awarii. Mam natomiast zastrzeżenia do fabrycznej nawigacji, która mimo aktualizacji oprogramowania Tom Tom (przed samym wyjazdem za granicę) nie była w stanie dorównać nawigacji w telefonie komórkowym (choć dostawca map w obu urządzeniach był ten sam !). System audio początkowo grał fatalnie, ale po uaktualnieniu parametry dźwięku wyraźnie się poprawiły, do tego stopnia że dałem sobie spokój z zaplanowaną "na po wakacjach" wymianą głośników oraz z zakupem dodatkowego wzmacniacza.
Brak i oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDI 136KM 100kW [l/100km]