Ocena kierowcy - Hyundai Tucson III SUV

Przemek z Olsztyna, 5 lat temu
Silnik 2.0 CRDI 136KM 100kW
Rok produkcji 2015
Hyundai Tucson III SUV 2.0 CRDI 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika silnika przy tym gabarycie auta. Jest frajda z jazdy i nie potrzeba 3km prostej aby wyprzedzić TIRa.
Inne : No i wygląd zewnętrzny jak dla mnie to 10 w skali 5 :)
Autko rewelacja. Jak kupowałem w styczniu 2016 to nie wiem czy było na rynku jakieś ładniejsze auto. Światła do jazdy dziennej połączone ze świecącymi "łezkami" nad światłami mijania to coś pięknego, szczególnie w pochmurne dni lub po zmroku jeżdżąc po oświetlonych ulicach miasta
136 KM na 1,7t bez pasażerów mogłoby się wydawać mało, ale wysoki moment obrotowy rzędu 373 Nm świetnie daje radę. Gorzej trochę już pod górkę jak w aucie są 3-4 osoby dorosłe. Wersja 185 KM byłaby idealna.
Najlepsze przyspieszenie ma na 3 biegu i na prawdę wciska w fotel. 6 w mieście w ogóle nie używam, za to na trasy super opcja. Łatwa i szybka zmiana biegów.
nie ryzykuję wchodząc mocno w zakręty, ale na mój styl jazdy trzyma się dobrze w jezdni. Przy poślizgu (deszcz, śnieg) fajnie próbuje elektronika wyprostować tor jazdy. 4x4 nie jest potrzebne do użytkowania codziennego.
bez zarzutu jak na razie.
Nic mi nie zasłania, a przy cofaniu kamerka pokazuje obraz w bardzo dobrej jakości. Oczywiście przy deszczu czy śniegu się zabrudzi, ale wystarczy palcem przetrzeć i znowu jest w "hd" :)
generalnie wszystko dostępne pod ręką więc można śmiało obsługiwać przyciski nie rozpraszając się podczas jazdy. Panel multimedialny (ekran dotykowy) trochę daleko i trzeba oderwać plecy od siedzenia, żeby coś przełączyć czego nie da się zrobić za pomocą przycisków na kierownicy. Miejsca wewnątrz dla kierowcy całkiem sporo i podczas długich tras nie czuć zbytniego zmęczenia.
Nie wiem czy można lepiej ogrzewać lub chłodzić. Zimą podgrzewane fotele i kierownica sprawdza się rewelacyjnie, bardzo szybko się nagrzewają. Dwustrefowa klimatyzacja działa bez zarzutu. Żona ustawia sobie 19st ja 22st i każdy zadowolony :) Przycisk obiegu zamkniętego od razu usuwa nieprzyjemne zapachy z zewnątrz, często korzystam wtedy jak jedzie przede mną auto już wiekowe ze źle założoną instalacją gazową.
dla kierowcy ok i dla pasażera z przodu. Auto niby na 5 osób, ale tak na prawdę to komfortowa podróż jest tylko dla 4. Trzech z tyłu to ciasnota, a szczególnie gdy masz zamontowany fotelik dla dziecka.
Czasami się zastanawiam czy to jednak nie benzyniak :) nawet przy wyższych obrotach i prędkościach nie zagłusza rozmowy z pasażerami ani nie trzeba podgłaśniać muzyki. Bardzo dobrze wyregulowane wyciszenie.
Przeglądy cenowo akceptowalne, chociaż wiem, że w Reanult są tańsze, ale i np. w Skodzie droższe, więc gdzieś tak po środku się łapie :) spalanie w zależności jak się jeździ od 6,5 do nawet 10 litrów na 100km. Wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy, ale nawet jak się przyciśnie to aż tak mocno nie bije po kieszeni. Teraz w zimę cykl mieszany u mnie to ok 60% miasto i 40% trasy i spalanie średnie pokazuje 8,5 litra więc tragedii nie ma.
chyba nie ma nic lepszego w takiej cenie. Wykonanie w środku zostawia sporo do życzenia, ale nie oczekujmy cudów. Liczy się przede wszystkim komfort jazdy, a ten za 102tyś jest rewelacyjny.
po 50 tyś km pompka silnika do wymiany (w ramach gwarancji oczywiście), powyżej 100km/h auto hamowało i zapalała się na kilka sekund czerwona kontrolka silnika.
brak i oby tak dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDI 136KM 100kW [l/100km]