Ocena kierowcy - Infiniti Q50 II Sedan

Tomasz, 4 lata temu
Silnik 2.0t 211KM 155kW
Rok produkcji 2018
Infiniti Q50 II Sedan 2.0t 211KM 155kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Steer-by-wire działa bardzo przyjemnie, bałem się tego systemu, jednak adaptacja trwała niesamowicie szybko.
Układ elektryczny : Ilość rzeczy jaką można zaprogramować per użytkownik. Na jednym kluczyku mogą być 4 różne profile. Każdy profil to indywidualne ustawienia fotela, lusterek bocznych, stacji radiowych, oraz systemów bezpieczeństwa.
Karoseria : Po roku codziennego użytkowania wciąż pojawia mi się uśmiech na twarzy jak do niego podchodzę. Linia robi duże wrażenie i nie przeszkadza mi, że wszyscy laicy mówią że fajną mam "te mazde". Wciąż podoba mi się bardziej niż C-klasa, Audi A5, czy BMW 3,4.
Inne : Sterowanie głosowe dostępne jedynie mając cały system po angielsku. Komputer pokładowy ma wgrany, stary system, pracuje wolno, nie ma wsparcia dla właściwie żadnej aplikacji. Brak android car/ Apple play.
Układ elektryczny : Czujniki parkowania działają z dużym opóźnieniem, trzeba uważać, lub podjeżdzać bardzo powoli.
Zawieszenie : W żadnym wariancie q50s nie można zmieniać charakterysytyki zawieszenia. Tryby sport, personal, snow, standard zmieniają jedynie tempo zmiany przełożeń i opóźniają, lub przyspieszają zmianę biegu.
Auto wyróżnia się agrezywną linią nadwozia, masywnymi przetłoczeniami, oraz lampami, które niczym przymrużone oczy spoglądają na kierowców przed nim w ich lusterkach! Skrzynia i zawieszenie pracują bardzo dobrze, uważam że jest to dobra alternatywa dla wszystkich europejskich marek. Subiektywnie uważam, że Infiniti mają jedne z naładniejszych wnętrz spośród aut dostępnych na polskim rynku. Fotele, pozycja. widoczność. kierownica, wszystko ładnie ze sobą współgra. Po roku użytkowania jestem bardzo zadowolony z auta i polecałbym je każdemu gdyby nie to że marka ta właśnie kończy swoją działalność w Europie. A szkoda!
Przy niemałej masie auta, silnik dostarcza odpowiednią moc i moment, aby pojazd mógł sprawnie ruszać i przyspieszać. Nie jest to demon przyspieszenia, jednak w pełni spełnia moje wymagania.
W trybie standard DSG zachowuje się nieco ospale, przy pierwszym użyciu łopatki, też jest odczuwalna przerwa przed zmianą przełożenia. W trybie sport działa dobrze, szybko i sprawnie.
Elektroniczne przełożenie ruchów kierownicy działa zaskakująco dobrze i łatwo. RWD to nie problem tylko zaleta! Systemy wspomagania można dowolnie konfigurować, auto może zawsze pomagać, lecz pozwala też na dozę rozrywki.
Brak ogrzewania kierownicy wyraźnie doskwiera.
Przy 191 cm wzrostu nie trę głową o podsufitkę tylko przy maksymalnie opuszczonym fotelu do dołu.
Przegląd po 10 000 km z wymianą opon 19", wymianą płynów i filtrów kosztował mnie 1350zł brutto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0t 211KM 155kW [l/100km]

8,9