Ocena kierowcy - Iveco Daily IV

zpozkierowcy, 11 lat temu
Silnik 3.0 TD 146KM 107kW
Rok produkcji 2008
Iveco Daily IV 3.0 TD 146KM 107kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : zapiekające się tłoczki to norma!
Karoseria : Przez lusterka napewno nie będziecie spali w nocy
Zawieszenie : śruby od amorów wstawcie sobie od razu duzo lepsze - lecą przy pierwszym garbie
Iveco Daily to doskonałe auto do przewozu rzeczy które nie wejdą na zwykłego busa, czy to ze względu na tonaż czy na gabaryt, a kupienie auta powyżej 3,5 tony byłoby nie opłacalne. Opisuję auto z pozycji kierowcy - nie \"słyszałem od kolegi\" czy coś w tym stylu. Sprzedane przez szefostwo przy przebiegu 450000 było z żalem żegnane przeze mnie - nigdy ale to przenigdy nie zawiodło w trasie. Niskie spalanie, ogrom mocy pod pedałem gazu - kompletny brak problemów z wyprzedzaniem nawet 3-4 aut (a przypominam - auto ma ponad 7 metrów). Dopuszczalna ładowność 1T ale nie odczuwało się czy ma się 1T czy 3 :)). Pod maską było wiecznie pełno kurzu bo zaglądało się tam co 40 000 przy wymianach olejowych - a olej sprawdzałem raz - mniej więcej 20 000 od wymiany - brał około 3 setki na 40 000 km do samego końca- kompletnie BEZAWARYJNY SILNIK. Brać i się nie zastanawiać bo lepszego dostawczego nie znajdziecie w tej cenie (a nawet i wyższej) :)
Mega przyspieszenie i szokujące spalanie - tak można go określić
Generalnie gdy nie załadowany ruszało się z dwójki ale przy przebiegu 400 000+ miałem problem z wbiciem jedynki - nie wiem czy przez to ruszanie z 2giego biegu czy \"ta skrzynia tak ma\"
Gdy nie załadowany - zimą lepiej zostawić to auto na parkingu - tył jest tak lekki że przy nawet odrobinie śniegu ciężko ruszyć z miejsca
Daję 5tkę za te lusterka - poza tym też jest nieźle - w porównaniu do jumpera gdzie widać niewiele
5tka za fotel ale pała za te zapinki pasów na kanapie..
Parowanie szyb tylko przy cyrkulacji wewnętrznej więc super
Jak na auto dostawcze jest całkiem nieźle
Po przesiadce z mastera nareszcie słyszę pasażera (ale mi się rymnęło)
spala mało, dużo chwyci
Auto tańsze od popularnego sprintera, a wiele z tych sprinterów mijałem stojących na poboczu z maską w górę więc rachunek jest prosty :D

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TD 146KM 107kW [l/100km]

14,0