Ocena kierowcy - Jaguar XF I Sedan Facelifting

RockIsNotDead, 5 lat temu
Rok produkcji 2012
Jaguar XF I Sedan Facelifting 2.0 240KM 177kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskoczył mnie wystarcząjącą mocą. Tak na prawdę więcej nie trzeba!
Układ hamulcowy : Hamulce jak brzytwa, ale fakt miałem je nowe.
Kupiłem wymarzone auto ! Młode (jak dla mnie - 5 letnie), piękne, szybkie, i eleganckie. Jarałem się przez 6 miesięcy. Bardzo fajne przyspieszenie, zbyt duże spalanie w mieście, akceptowalne w trasie no i mega komfort! Zabrakło rasowego dźwięku. Kot zasługuje jednak na większy silnik niż tylko 2.0 R4... dlatego sprzedałem i kupiłem 5.0 które pali, ale przynajmniej wiem dlaczego :D
Dynamiczny. Producent podaje 7.5 albo nawet 8s do 100. Tak na prawdę jest to wartość bliska 7s !!! Jak na cztero cylindrowca brzmi fajnie ale zdecydowanie zbyt dużo pali ! Miasto to ok 20 litrów. Przesada ! To najsłabsze ogniwo tego auta.
To nie DSG ale dzięki temu nie zepsuje się tak szybko. Fajna, trwała skrzynia. Przydaje się 8 biegów na autostradzie:)
Prowadzi się jak typowa tylnonapędówka. To jest to! 4x4 przy tej mocy nie jest potrzebne, chyba że zimą zamierza się jeździć na słabych oponach ;)
Piękna linia, wyróżniająca się sylwetka na drodze
Jak to w sedanie, średnio. Przydaje się często spotykana kamera cofania, i obowiązkowe czujniki parkowania.
Są uchwyty na kubki, kilka schowków, jakieś tam wyjścia usb itd. Trochę małe kieszenie w drzwiach. Duża Butelka z wodą się nie zmieści.
Klima genialna. Ogrzewanie też działa szybko
Jedyne zastrzeżenia można mieć z tyłu nad głową, ale dopiero dla pasażerów od 190 cm wzwyż. Dla mnie ta wada nie istnieje.
Super sprawa, nawet na chińskich Imperialach w aucie robi się głośno od 180 kmh
To jaguar, ale z silnikiem forda więc tragedi w przyszłości nie będzie :) Tym bardziej że da się to zagazować. Póki młode się nie psuje!
W tej cenie możemy mieć albo oklepane f10 czy tym bardziej c7... albo pięknego XF :))
Nic, zero.
Tym bardziej nic się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 240KM 177kW [l/100km]

13,4