Ocena kierowcy - Jaguar XF II Sedan

Jaguar XF II Sedan 3.0 V6 340KM 250kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : fantastyczny!
Układ hamulcowy : bez zarzutu
Zawieszenie : dobre, nie znakomite
bardzo dobre wrażenia po przejechaniu 5k (wcześniej jeździłem Saab 9.3 2009 prawie 7 lat). Jaguar XF 3.0 R-type jest fantastyczny - znakomite parametry silnika, luksusowe wnętrze (o sportowym charakterze), wyróżniający się design.
cóż napisać - super osiągi w trybie Dynamic (około 5 sek do setki), oszczędny w trybie Eco (8,8l)
to mój zasadniczo pierwszy automat, sprawuje się bardzo dobrze, nie używam manetek
perfekcyjny, jak brzytwa w trybie dynamic
niestety, z tym problem - widoczność z tyłu ograniczona, z boku - duuuuże martwe pole (bez czujników, więc mam problem) - z przodu również nie najlepiej (dużo przestrzeni zajmuje lusterko wsteczne)
bez uwag, konsola multimedialna działa ok, ekran dotykowy jest responsywny, wbudowana nawigacja też (chociaż byłem przyzwyczajony do Google maps); minusy: tylko podstawowa funkcjonalność odtwarzacza muzyki (np. brak funkcji typu "Ostatnio odtwarzane", itp, brak zaawansowanego korektora dzwięku (tylko niskie, wysokie, srednie) - co przy zestawie Mediteran 380 Watt jest ciut za mało
czasami szyby parują (jazda w mieście w deszczu) - podgrzanie na kilka minut załatwia temat
znakomicie
dobrze, ale nie bardzo dobrze - może to kwestia oczekiwań (jak w Mercedesie klasy S), może to kwestia opon całorocznych; mówię tu o szumie opon, powietrza - bo pomruk silnika jest brzmi znakomicie.
na razie (po ponad miesiącu) - tylko benzyna: 8.8 minimum po mieście (Wawa nocą) - średnio 10-12 Wawa rano przez centrum, na trasie Wawa-Łódź też 10-12
bardzo dobry. Kupiłem go jako roczny więc odpowiednio taniej niż salonowo
brak usterek
brak poważnych usterek