Ocena kierowcy - Jaguar XF II Sedan

Silnik 2.0 i4D 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Jaguar XF II Sedan 2.0 i4D 180KM 132kW 2015-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Prowadzi sie bardzo przyjemnie
Robi wrazenie na innych kierowcach. Przyciaga spojrzenie. W srodku ubogi, w porownaniu do bmw, mercedesa czy nawet peugeota
Po trzech miesiacach i 25 tys. km zostal wymieniony razem z turbina. Tu nie potrzeba wiecej komentarza. To jaguar. I to nie powinno miec miejsca. Najgorzej, ze kiedy odmowil posluszenstwa w kabinie kierowcy bylo pelno dymu.
Dla mnie jeden z plusow tego samochodu, zmienia biegi bardzo plynnie, daje frajde z jazdy i dobrze wplywa na spalanie
Jako samochod zastepczy dostalem starszy model i jak moj kotek wrocil do mnie z powrotem musze przyznac, ze roznica w prowadzeniu jest zauwazalna. Nowszy model prowadzi sie fantastycznie a uklad kierowniczy zasluguje na pochwale
Lusterka i nisko pochylone slupki przedniej szyby ograniczaja widocznosc na skrzyzowaniach. Zaczalem na to zwracac uwage kiedy inni kierowcy niezbyt przyjaznie przywitali mnie klaksonem. Na szczescie obylo sie bez otarc a teraz zwracam juz na to szczegolna uwage
Oprocz nieszczesnie umieszczonych przelacznikow do regulacji szyb i lusterek wszystko jest na swoim miejscu
Po wymianie filtra kabinowego w nowym samochodzie, rzekomo z powodu smogu, teraz jest wszystko ok
Jako kierowca czuje sie w nim bardzo dobrze. Wydaje mi sie, ze i pasazerowie maja sporo przestrzeni
Jest cicho. Co oznacza, ze jest dobrze
Malo pali, serwisy przez trzy lata sa bezplatne. W sumie nie wiem czemu moje serwisy sa bezplatne tylko przez 2,5 roku - tak mi powiedziano przy sprzedazy - moze, ze pochwalilem sie, ze duzo jezdze ? Hm...?
Po takiej awarii stracilem serce do kotka. Gdybym mial kupowac raz jeszcze to uwazam ze nie jest wart swojej ceny. Tylko i wylacznie westchniecia przechodniow ja podbijaja.
W ciagu czterech miesiecy od zakupu nowego auta: - wymiana filtra kabinowego - ze wzgledu na przecietna wentylacje - pomoglo - wymiana czujnika sondy lambda - przy stanie km nieznacznie przekraczajacym 20 tys.
- przy 25 tys. km wymiana turbiny i silnika. Tu nie potrzeba komentarza. Wszystkim sie moze zdarzyc, ale przeciez to jaguar.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i4D 180KM 132kW [l/100km]

5,9