Ocena kierowcy - Jeep Cherokee II

Biro, 12 lat temu
Silnik 4.0 i 178KM 131kW
Rok produkcji 1989
Jeep Cherokee II 4.0 i 178KM 131kW 1984-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo mocna i trwała jednostka.
Fajne auto do zabawy o dobrych właściwościach terenowych, ten samochód jest praktycznie uniwersalny.
Bardzo mocna i trwała jednostka, mało wysilona, niestety lubi paliwo w moim wypadku gaz ;)
Japońska skrzynia świetnie się spisuje, nie szarpie wszystko w jak najlepszym porządku.
Nie mogę za dużo mówić bo na oponach 255 po koleinach ciąga cię po drodze od lewej do prawej, ogólnie powyżej 100km/h robi się niebezpiecznie, tym bardziej że mój XJ jest po lifcie.
Siedzisz wysoko, widzisz wszystko dla mnie jest ok.
Wszystko jest na swoim miejscu. Wygodne skórkowe fotele, jest jak powinno być.
Bardzo szybko się nagrzewa co jest plusem w zimę, latem chłodzi jak potrzeba, nic więcej nie brak.
Przestrzeń jest w porządku, a jak komuś brak niech sobie kupi autobus :)
Raczej dobrze ja lubię słyszeć jak silnik pracuje, a szybko nie jeżdzę więc dźwięki powietrza i opon mi nie przeszkadzają.
Samochód mało awaryjny ale niektóry części są specyficzne dla modeli terenowych i niestety trochę kosztują. Mógłby palić mniej ale to 4.0 R6 ze zwykłym gazem Gen I, oponami 255 i liftem więc tak musi być, służy mi jako 2 auto więc jakoś daję radę.
Nic dziwnego, że stare roczniki w dobrym stanie chodzą po tyle złotych, ale są warte tych pieniędzy bo to udany samochód.
Jedynie szyby wolno się poruszają ale po rozebraniu boczków drzwi okazało się, że są jeszcze oryginalne, tak samo z silnikiem wycieraczek który zardzewiał i wymieniłem go na używkę razem z mechanizmem za 70zł. Jeden zawór lekko klekocze po dobrym rozgrzaniu ale to pewnie wina kilkunastoletniej jazdy na gazie, choć słyszałem, że większość 4.0 się to przydarza, wystarczy wymienić hydrauliczny popychacz.
Żadnych poważnych usterek nie zanotowałem, a auto ma już 23 lata ! , silnik, skrzynia, reduktor i mosty wszystko ok, jedynie dbać o oleje i filtry, bardzo trwały silnik 4.0 i skrzynia.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i 178KM 131kW [l/100km]

22,3