Ocena kierowcy - Jeep Cherokee V Terenowy

Silnik 2.0 MJD 170KM 125kW
Rok produkcji 2015
Jeep Cherokee V Terenowy 2.0 MJD 170KM 125kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Użytkuję samochód od 4 lat, więc mogę już coś o nim napisać. Auto spełnia wszystkie moje oczekiwania. Wygodny, z systemami i wygodami bez których teraz będzie ciężko takimi jak: czujniki parkowania, kamera cofania, podgrzewane i wentylowane fotele, podgrzewana kierownica i wiele innych. Do tego napęd na wszystkie koła. Mimo założonych opon wielosezonowych nigdy nie było problemu z jazdą nawet w duuużych zaspach. Jest to pierwszy samochód który użytkuję tak długo ( a miałem ich już sporo). Polecam każdemu kto ceni wygodę, bezawaryjność i niewygórowane koszty utrzymania.
Fiatowski Multijet2, doskonale znany. Zmiany oleju co 10 tyś km a nie co 30 tyś jak mówi producent i silnik odwdzięcza się bezawaryjną pracą. Jedyna naprawa to przepalona świeca żarowa. Koszty podstawowej wymiany oleju poza aso to ok 600 zł. Moc 170 KM w zupełności wystarcza choć z czasem chciałoby się więcej. Osiągi na papierze nie powalają ale w rzeczywistości fajnie się zbiera i osiągnięcie 200 km/h nie stanowi problemu.
To chyba jedyny temat gdzie muszę odjąć punkty. Ogólnie skrzynia pracuje bardzo dobrze, lecz czuć zmianę biegu z 2 na 3. Ponoć ten typ tak ma i to wielu użytkowników potwierdza w komentarzach. Drugi minus to brak trybu manualnego. Tzn on jest, ale skrzynia i tak robi co chce. I jeszcze jedno co mi się nie podoba to bezsensowne redukcje przy wyższych prędkościach ( pow 120 km/h każde nawet małe wzniesienie powoduje redukcje i pogubienie się bo sama nie wie co chce zrobić zmieniając ciągle biegi w górę i dół.)
Tu maxymalna ocena. Jedzie bez żadnych grymasów w każdych warunkach. Tryby jazdy do wyboru tylko w tym pomagają.
Jest wszystko ok. Mimo 9 lat brak oznak korozji.
Do przodu super, siedzimy wysoko. Do tyłu tez nie ma tragedii, przy cofaniu pomaga kamera i czujniki które również przy wyjeździe z parkingu ostrzegają o ruchu poprzecznym.
Wszystko pod ręką. Plus za osobny panel sterowania klimatyzacja, jednak podgrzewanie i wentylacja foteli uruchamiana z ekranu dotykowego.
Szybko nagrzewa i chłodzi. Ustawiony tryb auto na 22 stopnie i nie potrzebuję nic zmieniać. W zimie super opcja to podgrzewane fotele i kierownica a latem wentylacja foteli. Przy skórzanej tapicerce to świetna rzecz. Nie wychodzimy z mokrym tyłkiem i plecami.
Miejsca wystarczająco. Mam 190 cm wzrostu i brak problemu z dopasowaniem pozycji, a i za mną jeszcze jest sporo miejsca na tylnej kanapie.
Przy wyższych prędkościach słychać szum opon ale to zapewne przez to że mam wielosezonowe które są głośniejsze.
Tylko przeglądy olejowe, hamulce i rzeczy zużywające się w wyniku eksploatacji. Raz przepalona świeca żarowa.
Brak
Brak