Ocena kierowcy - Jeep Compass II SUV

Bogdan, 2 lata temu
Silnik 2.0 MJD 170KM 125kW
Rok produkcji 2017
Jeep Compass II SUV 2.0 MJD 170KM 125kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Karoseria : Samochód nie rysuje się od paznokci czy drobnych gałęzi.
Zawieszenie : Fantastyczne, bardzo komfortowy zarówno w lekkim terenie, jak i na autostradzie.
Przeniesienie napędu : Nie czujesz nic, nic nie szarpie.
Inne : Raczej nie występują, czasem komputer, jak to w nowoczesnych samochodach potrafi wymyślić błąd, ale nie uznaję tego za uciążliwą usterkę.
Układ elektryczny : Zdarzyła się jedna naprawa alternatora, ale z uwagi na częstotliwość jazd i używania samochodu - wybaczalna.
Uważam, że jest to, jak do tej pory jeden z najlepszych samochodów, jakimi jeździłem, być może ustępuje nowemu Audi Q5, ale to jest przeskok w klasie, więc jest to zrozumiałe. W swojej klasie i cenie jeden z najlepszych wyborów, każdy samochód ma plusy i minusy, ale tutaj ten balans jest zdecydowanie na plus. Polecam z pełnym przekonaniem, sporym przebiegiem i użytkowaniem samochodu na co dzień w różnych warunkach i sytuacjach - jest niezawodny! :)
Silnik w porządku, w zimie potrzebuje chwili żeby się rozgrzał, ale to normalne w przypadku diesli, nie pali dużo, jak na masę i akcesoria i napęd. Silnik jest niezawodny, szczególnie, że to sprawdzona konstrukcja Fiata. Jest elastyczny i dynamiczny, nawet przy pełnym załadowaniu.
Czasem potrafi chwilę się zastanowić w przypadku zmiany biegu na wyższy, najczęściej próbuje nie dopuścić do właczenia biegu 9 na autostradzie, ale można to manualnie skorygować. Nie przeszkadzało mi to, jest to samochód o masie prawie 1800kg, więc brałem na to poprawkę.
Dobrze się prowadzi, szybko hamuje przy dobrych oponach, w lekkim terenie jest genialny, ale to również przez napęd 4x4. Trzyma się mocno w zakrętach nie jest ani nad ani pod sterowny.
Samochód nie rysuje się od paznokci czy drobnych gałęzi.
Dzięki systemom bezpieczeństwa (asystent pasa ruchu, hamowania, czujnik martwego pola czy parkowania), uważam, że nie ma się do czego przyczepić, jednak bez nich to dla osób 190cm może wydawać się dość kiepski w tym zakresie. Warto dokupić czujnik martwego pola.
Bagażnik pojemny, jednak czasem z trudem się go pakuje, mimo że próg załadunkowy jest nisko. Być może to personalna sprawa. Fotele bardzo wygodne, pozycja za kierownicą również. Systemy audio i samochodu dodają jeszcze mocy!
Samochód relatywnie się nagrzewa, szybko się chłodzi. W zimie, po staniu kilka dni nieużywany, potrzebuje chwili dłużej, ale za to szybko nagrzewają się fotele i kierownica!
Z przodu bardzo dużo miejsca i szeroka regulacja ustawień foteli (mam wersję z regulacją elektryczną - bomba)! Z tyłu dla 2 osób spokojnie, również na długie podróże.
Do prędkości 160km/h głośnośc w normie, ale z uwagi na prześwit 21 cm, dość wysoką konstrukcję, to uważam, że jest to dobry wynik.
Jedynie serwisy, które są zaplanowane przez producenta i typowe wymiany podzespołów do bezpiecznej jazdy.
Myślę, że za takie pieniądze trudno o tak dobry samochód, z dobrym napędem, sensownym przyspieszeniem, niskim spalanie, wygodą prowadzenia, komfortem i systemami bezpieczeństwa.
Czasem pojawiający się błąd zmusi nas do odwiedzenia serwisu, jedna awaria alternatora na 115 tys km jest wybaczalna.
Brak większych awarii samochodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MJD 170KM 125kW [l/100km]

6,9