Lista ocen Jeep Grand Cherokee III (57) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DJa-cek
Terenowy 5.7 i V8 4WD 326KM 240kW
Żaden samochód o tej mocy nie pali mniej Hemi 5,7 326km. Sprawcie !!! Evo też spala 25/100 - i ma tyle samo koni. Spalanie sprawdziłem i z ręką na sercu mogę powiedzeć - trasa 16-14/100, miasto 22-25/100. Jak się założy gaz to w kosztach wychodzi tyle co passat tdi 2,5 który jest wołowaty. Hemi wbija w siedzenia jak Evo. Dodam - gaz do niego to wydatek 5500-7000zł !.
~Piotr1973
Terenowy 6.1 HEMI V8 430KM 316kW
Porownam do GTR i RS SS, ktorymi jezdzilem w USA. Spalanie podobne, wiec nie ma o czym mowic. W porownaniu do mojego drugiego JGC (ZJ\'96, total przerobionym na off-road, z liftem, MTA, wyciagarkami, snorklem, pneumatycznymi mostami, molibdenowymi polosiami) spala mniej (ZJ pali 26-30 l/100 km), w porownaniu do Pacyfiki wiecej (Pacyfika 12-18 l/100 km).
~Storm
Terenowy 6.1 HEMI V8 430KM 316kW
Auto rewelacja, pod warunkiem ze żaden domorosły gazownik nie wmontuje tam nie majstrowal. Ja po zakupie postanowilem wyciac instalacje gazowa. Jesli nie robisz 100 km dziennie po miescie to ten samochod na prawde nie kosztuje duzo w porownaniu do ciagle psujacych sie diesli. Ubezpieczenie w okolicach 5 tyś z OC+AC na rok.
~andikasiurak@poczta.onet.pl
Terenowy 4.7 i V8 4WD 238KM 175kW
Jazda na benzynie może spowodować zawrót głowy miasto 25 l trasa 16l / 100 km. Po założeniu instalacji gazowej IV generacji ( sekwencja Prince ) relacje zmieniły się całkowicie. NADMIENIAM że zagazowałem pierwszy samochód a miałem ich ponad 40, nie żałuję tej decyzji bo mogę cieszyć się jazdą tym wspaniałym amerykańskim samochodem.
~Jendrek (jendrek23@hotmail.com)
Terenowy 3.7 i V6 4WD 210KM 154kW
Zuzycie paliwa na miescie konkretne - ok. 19L/100km, ale za to na trasie bardzo dobre jak na takie auto - ok.11.5L/100km (i to sporo wyprzedzajac na 3 tip tronic, itp.) Ceny przegladow i napraw, to pewnie zalezy, podobno miedzy 600 a 1500 PLN (ja za pierwszy zaplacilem 550 PLN), wydaje mi sie, ze cena bardzo dobra.
~Mariusz
Terenowy 3.0 CRD V6 218KM 160kW
Po profesjonalnej zmianie mapy paliwowej spalanie zmniejszyło się o ok 0,5-1l. Przy bardzo spokojnej jezdzie (80km/h) bez wyprzedzania spalanie może wyniesc nawet 8,5l. Przy jezdzie na autostradzie ok 120 non stop spalanie na poziomie 11,5. Przy jezdzie non stop 200-220 spalanie powyzej 20l.
~Hube
Terenowy 3.7 i V6 4WD 210KM 154kW
Twierdzę, że jak na tak duże, ciężkie i wszechstronne auto spalanie jest jego mocną stroną. Oczywiście można do sejczento założyć przyczepę i bagażnik nadachowy i będziemy mieli podobną pakowność za niższe pieniądze i koszty spalania, ale gdzie zmieścimy 4 osiłków, którzy przeniosą auto przez muldy?
~frafal@vp.pl
Terenowy 4.7 i V8 4WD 238KM 175kW
hm, jak ktoś kupuje taki samochód to nie pyta się o spalanie ale gwoli informacji w porównaniu z SUV-ami o 2 l benz, które palą ok 12-13l to nie wychodzi najgorzej (mimo że jest przecież automat) = ok 16-17l średnio. Założyłem gaz i koszty spadły o połowę a wrażenia te same.
~Mariusz57100
Terenowy 3.7 i V6 4WD 210KM 154kW
jak na taki samochód spalanie na poziomie 15 l. LPG uważam za wynik powyżej dobrego. Ceny części na poziomie porównywalnym ze zwykłą osobówką. Koszty ewentualnego przeglądu w ASO masakra. Duży przegląd po 100 tys to wydatek około 8-9 tys.
~Tomek
Terenowy 6.1 HEMI V8 430KM 316kW
trasa 14 litrow 150-180km/h miasto 20-24 litry max 30litrów mieszany 17 l. autem jezdze rok i wymienilem tylko olej i filtr powietrza. Nic mi sie nie psuje, jest to moje drugie SRT8 i z żadnym nie miałem problemów z naprawą ponieważ się nie psują!!!!!