Lista ocen Kia Carens IV Minivan (32) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojciacho
Minivan 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW
Mam świerszcza na podszybiu, chyba z prawego głośnika. Nie mam czasu ani ochoty jechać do ASO i kłócić się z nimi. W dniu odbioru po przyjechaniu do garażu i spokojnych oględzinach auta odkryłem głęboką rysę z uszkodzonym lakierem na słupku A z lewej strony - mailowo zgłosiłem do salonu, na drugi dzień podjechałem na oględziny do ASO. Obiecali zająć się tematem przy wymianie oleju po 2500 km - przyjechałem i dowiedziałem się, że naprawa...
~Chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Po przeglądzie, serwisant stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku...Żadnych drobnych usterek wynikających z użytkowania auta. I ja też tak użytkując stwierdziłem. Jedynie co mi się przytrafiło w drugim tygodniu od otrzymania auta to przegryzione przez kuny gumowe przewody. I tu od razu apeluje do ewentualnych nabywców tego autka o dodatkowy zakup spray'u na kuny albo dużo tańszej kostki domestos do ubikacji. Dwie takie...
~korand186
Minivan 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW
Miałem dylemat, czy awarię klimatyzacji (po ok. 40 tys. km raz chłodziła, a raz nie, aż całkiem przestała chłodzić) zaliczyć do drobnych, czy poważnych usterek. Ostatecznie znalazła się tu, bo w sumie mogłem podróżować autkiem, tyle że przy otwartym szyberdachu (komfort jazdy jednak ucierpiał). Wymiana elektrozaworu sprężarki (w ramach gwarancji) usprawniła klimę. Innych usterek nie było.
~Straszyciel
Minivan 1.7 VGT CRDI 115KM 85kW
Jeszcze nie do końca zapoznałem się z autem, więc może ja gdzieś popełniam błędy, ale wydaje mi się, że radio czasem płata figle i coś jest nie tak z czujnikiem niezapiętych pasów na tylnej kanapie, chyba, że pasażer był za lekki.
~chrabek
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Minął rok użytkowania i oprócz kun, które mi pożarły gumowe przewody chłodnicy i spryskiwacza szyb, nic nie musiałem jeszcze przy nim robić. Mam nadzieję, że tak pozostanie przez długie miesiące
~Marcin z Gdańska
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
może to nie jest usterka ale wg mnie należy zbyt często wymieniać przednie klocki hamulcowe (tarcze również) , przy mojej dość dynamicznej jeździe klocki wytrzymują około 20tyś km
~dwarf
Minivan 1.7 VGT CRDI 115KM 85kW
W ciągu 4 lat były wymieniane 3 razy czujniki parkowania. Zwijacze pasów z tyłu są słabe, więc zdarza się zatrzasnąć pas, co niszczy lakier.
~Tinta
Minivan 1.7 VGT CRDI 136KM 100kW
Czasami zaraz po ruszeniu wyłącza się radio i włącza się z powrotem. Nie chce mi się z tym jechać, ale przy przeglądzie to zgłoszę. Reszta OK.
~lukas
Minivan 1.7 VGT CRDI 115KM 85kW
Za wcześnie na ocenę... może przy przebiegu 50-60 tys km będę mógł coś napisać. Póki co daję 5, bo nic się nie dzieje;)
~marcinpr3
Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW
Na razie nic, ale to prosty silnik, najwyżej wyciągnę i wsadzę drugi
Kia Carens IV Minivan