Lista ocen Kia Ceed I (339) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 277 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rrzeszotek@gmail.com
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Uciążliwy szum opon (michelin, ale chyba ten najgorszy) - muszę zmienić i trochę czasami słychać pracę zawieszenia, ale to akurat mały problem. Większy i nad tym ubolewam (w tak dopracowanym aucie?) jest hałas uderzających kamieni, błota itp (np wyjazd na asfalt z szutrowej, leśnej drogi) o nadkola. Nie jest to wada dla której zrezygnowałbym z ponownego zakupu tego auta, ale powinni nad tym popracować.
~Tadzik 2008
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
To jest klekot na czterech garach o małej pojemności a i tak bije nawet aktualne CR do dwóch litrów,koreański fachowiec się spisał,drgania przenoszone do kabiny podczas pozycji lewarka zmiany biegów N są minimalne a luknij jaki mam przebieg.Od 150km/h jak w każdym aucie czuć szybkość ale jak na cene nowego 65 tys zł to mozna oczko przymknąć bo sa benzyniaki głośniejsze
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Kupując ten samochód wydawało mi się,że jest bardzo dobrze wyciszony. O ile silnik jeszcze jest ok, to szumiących opon na mokrych nawierzchniach nie można na dłużą metę znieść(mówie o zimowych michelline)Zobaczymy jak będzie na letnich.Tylne zawieszenie na dziurach jest dość głośne.Powyżej 140 km/h jest już dość głośno,a to za sprawą 4 stopniowej skrzyni aut.
~Markus
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Wyciszenie silnika ok - po dokupieniu maty wyciszającej na maskę jest jeszcze lepiej przy dużych prędkościach. Podczas postoju nie słychać w ogóle pracy silnika na biegu jałowym. Trochę gorzej wyciszone jest zawieszenie - a właściwie nadkola. Jadąc po drobnym żwirze bardzo dokładnie słychać kamyki uderzające o plastikowe nadkola. Czasami stuknie zawieszenie.
~DeDe
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Jest raczej dobrze. W wersji benzynowej na jeździe testowej przy ruszaniu zgasł mi silnik bo ... go słabo słyszałem - wyciszenie idealne. Rozgrzany silnik jest również bardzo cichy. W dieslu tez jest nieźle. Powyżej 130 km/h już musi być słychać - cudów nie ma - i silnik i powietrze i szum opon na nawierzchni - wszystko jednak w normie.
~pawwwel77
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Do trzech tys. obrotów ok. później to zależy kto ma jakie postrzeganie hałasu, jeździłem różnymi samochodami i wiem , że nie jest źle. W mieście nie słyszalny, a przy wyprzedzaniu jak każdy za głośny. Ogólnie nie jest źle, byłoby lepiej z sześciobiegową skrzynią - wiem bo kolega z pracy ma i jest spora różnica.
~Max3miasto
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
To duży minus Ceed\'a w tej wersji silnikowej. Silnik słychać zawsze i wszędzie, no chyba że jedziemy 90 km/h na 6 biegu, wtedy dźwięk jest znacznie mniej natarczywy. Duży poziom szumów od opon i hałas od zawieszenia. Generalnie miałem wrażenie, że nie jadę nowym autem tylko z przebiegiem co najmniej kilkudziesięciu tys. km.
~Lucius
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Silnik wyciszony ładnie. Podczas jazdy na dobrej drodze cichutko, na dziurach słychać niestety zawieszenie ale ten typ tak ma. Na dziurach słychać też trochę plastki. Drzwi mają podwójne uszczelki jak w nowych autach klasy średniej i na mieście jest ciichutko, przy wyższych prędkościach (od 130 km/h) trochę jednak szumi.
~D2
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Odglos silnika jest malo zauwazalny a o jego uciazliwosci wogole nie ma mowy. Przy wyzszych szybkosciach (na autostradzie) praktycznie go nie slychac. Slychac i to tez w bardzo niewielkim stopniu odglosy wiatru mimo bardzo duzych lusterek. Megane miala duzo mniejsze lusterka, a szum przez nie powodowany byl nie do zniesienia !!!

Usterki Kia Ceed I

Kia Ceed I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin_Krk
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Jest dość cicho do prędkości autostradowych, dozwolonych :) Powyżej zaczyna być słychać silnik. Przy codziennej eksploatacji bez uwag, absolutnie silnik diesla nie jest tu uciążliwie głośny. Można by się przyczepić do średnioego wygłuszenia części kombi, szczególnie słyszalne podczas jazdy w deszczu.