Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

Rob, 14 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2009
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Wada skrzyni biegów.Obecnie stoi już trzeci tydzień w serwisie.
Cieszyłem się że kupiłem nowe auto.Dla mnie to duży wydatek bo dałem prawie 60000żł pewnie już nie będzie mnie już stać na następne nowe.Miałem wybór kia ceed sw albo renault megane kombi ale mówili że renault sie psuje a kia mniej.A jak się okazuje moja kia ceed sw to szrot i porażka.Nie może tak być że nowe auto się psuje.Nie polecam tego auta.Zastanówcie się nad innym.Ale w sumie wszystkie marki mają problemy poprostu robią badziewie i wyciągają pieniądze.Jak już pisałem zastanówcie się nad kupnem tego auta bo jak coś nietypowego się zepsuje to czas sprowadzenia części możecie poczekać nawet miesiąc.Mój samochód więcej stoi w warsztacie jak jeżdzi.
Niestety słychać metaliczne odgłosy z silnika a przejechane ma dopiero 1100km.Przy obrotach 1900/2300 drgania przenoszone do kabiny.Głośna praca silnika.
Dzisiaj byłem w serwisie.To już trzeci raz a przejechałem 1100km i co okazuje się że skrzynia do wymiany kiedy to zrobią nie wiem.Mechanik stwierdził że są opiłki metalu w oleju skrzyni biegów.Katastrofa!!!!! Importer nie zgodził sie na zmianę całej skrzyni.Trzeba czekać na części które są sprowadzane aż z korei.
Jeździ się OK
OK
Jeszcze za mało jeździłem
Długo się szyba przednia odmraża.
Jest dużo miejsca
Bardzo głośny.Moje stare ośmioletnie auto jest cichsze.
Nie jest źle.
Na raźie nie ma drobnych usterek
Auto dopiero ma 1100km a tyle usterek katastrofa!! Coś buczy.Metaliczne odgłosy i inne nietypowe.Coś zaczyna się palić lub przepalać czuć smród spalenizny.Na razie rozebrali skrzynie biegów i niestety nie ma części zamiennych w polsce.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

7,7