Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce jak żyetki
Przeniesienie napędu : Jedynka haczy od nowości.
Bardzo dobre auto, pojemne, nowoczesne. Stosunek jakości i wyposażenia do ceny raczej niedostępny dla konkurencji. Jeśli chodzi o niezawodność czy koszty, to jestem na razie bardzo zadowolony. Auto ładne, pojemne, funkcjonalne, wygodne, ekonomiczne, fajne.
Silnik w mieście bardzo cichy. W terenie niezabudowanym bardzo ekonomiczny. Niestety nie lubi prędkości autostradowych. 130km/h to nie jest jazda ani ekonomiczna (brak 6-go biegu?), ani komfortowa (hałas). Benzyną bez turbo trzeba umieć jeździć i nie bronić się przed redukowaniem biegu przed wyprzedzaniem.
Skrzynia jak skrzynia. Poza brakiem 6-go biegu (wysokie spalanie powyżej 100km/h) trochę jedynka haczy. Od nowości. Ale jeszcze nie byłem tym w serwisie.
Jak dla mnie koła trochę zanadto reagują na ruchy kierownicą na autostradzie. Zawieszenie trochę za twarde. Poza tym OK, żadnych stuków czy hałasów i to w wersji kombi.
Przesiadłem się z Tico, więc nic innego lepszej widoczności nie zaoferuje ;) Z przodu nie widzę końca maski. Tył strasznie daleko ;) Pomagają czujniki parkowania tył. Gdym miał przednie to bym się nie obraził ;)
Ergonomia super. Wszystko w zasięgu ręki (no może poza ręcznie regulowanym prawym lusterkiem). Sterowanie radiem/cd/mp3 z kierownicy. Sporo schowków.
Działa sprawnie. Klima to fajna rzecz szczególnie jak się jedzie z małym dzieckiem i nie za bardzo można otworzyć okno.
Dużo miejsca z przodu i tyłu. Duży bagażnik.
Do 100km/h jest super. Powyżej tej prędkości zaczyna być głośno.
Z zużycia benzyny jestem bardzo zadowolony. Jedynie na autostradzie potrafi łyknąć więcej (brak 6-go biegu). Auto zbyt nowe żebym znał ceny napraw i przeglądów.
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Za niewygórowaną cenę - w porównaniu z konkurencją - dostajemy kawał porządnego, dobrze wyposażonego auta.
Od nowości haczy jedynka. Jeszcze nie byłem z tym w serwisie, bo nie przeszkadza za bardzo. Pewnie zgłoszę to na pierwszym przeglądzie. Poza tym nic się nie dzieje.
Jak na razie zero usterek. I oby tak dalej :D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]