Ocena kierowcy - Kia Ceed III Hatchback

rob__g, 2 lata temu
Silnik 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2020
Kia Ceed III Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Oczywiście, że jest kilka niuansów do których można się doczepić. W tej cenie trudno znaleźć coś lepszego niż Kia Ceed. Podstawowe wyposażenie "Kijanek" przebija konkurencję. Skutkiem ubocznym podstawowej oferty jest to, że główne decyzje przy wyborze modelu to: wersja, silnik, kolor nadwozia. Po ponad roku użytkowania czasem zastanawiam się gdzie jest haczyk, czemu tak tanio. I w sumie do tej pory nie znalazłem niczego gdzie czułbym się zawiedziony.
Miałem wątpliwość, bo jednostka mało znana wśród popularnych samochodów w Polsce. Ale naprawdę daje radę. Podobno da się do setki wycisnąć 8,7s.
Jedyny problem, który mam z tą skrzynią to przejście z 1 do 2. 6'y bieg nadal przyśpiesza i nie służy wyłącznie do autostrad.
Po roku wciąż nie przyzwyczaiłem się do lusterek bocznych. Kamera cofania dobrze uzupełnia widoczność z tyłu. W czasie jazdy widoczność bez zarzutu.
Jako jeden z niewielu pojazdów w tej klasie, posiada nawiew na tylną kanapę umieszczony miedzy fotelami. Oraz standardowo pod fotelami. Przednia szyba podgrzewana - polecam parkującym "pod chmurką". minuta, dwie i można jechać, gdy sąsiedzi wciąż drapią.
Drzwi kierowcy można by wyregulować aby płynniej się domykały. Na tyle mało to przeszkadza, że zapomniałem zgłosić na przeglądzie gwarancyjnym. poza tym nic więcej.
Wszystko ok. Odpukać, jedyny koszt to niestety kamień w przedniej szybie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-GDi 140KM 103kW [l/100km]

6,7