Lista ocen Kia Ceed III (49) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dżyszla
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Zaskakująco szybko możemy uzyskać ciepłe powietrze - to pierwsza wyróżniająca się rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy. Zamknięty obieg powietrza jest szczelny, klimatyzacja działa równie sprawnie, a na drugie wyróżnienie zasługuje bardzo szeroki zakres regulacji obrotów wentylatora - nie każdy pojazd posiada aż tyle pozycji (nie wiem, jak w modelu z manualną klimatyzacją - opisuję automatyczną).
~Albert Stępień
Kombi 1.6 CRDi 136KM 100kW
Szyby parują bardzo szybko. Niemal jak w 126p bez wentylatora
~Nan
Hatchback Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Tu jest dramat. Kratki nawiewu nie mają regulacji. Można regulować kierunek (jak dojedzie się do końca to się zamyka) ale nie można regulować siły nawiewu. Efekt taki, że na..a zimnym powietrzem i od prawej strony mam go wyłączonego I reguluję temperature strefa od strony pasażera... Lipa. Tak to działa ok, cicha, wilgoć odprowadza błyskawicznie.
~AdamWalter
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Mam wrazenie ze to auto nie posiada filtra kabinowego. Klima wlaczona, obroty na ~3/8 i jak spsikalem przednia szyby, to czuje smrod w calej kabinie. To samo tyczy sie jazdy za jakis starym dizlem, gdzie doslownie czuje kazdy jego smrod - czy to przez zla mieszanke, olej opalowy czy (ostatnio coraz czesciej spotykany) jakis smrod palonego plastiku.
~Kamil
Hatchback 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Klima działa bardzo dobrze, ogrzewanie jeszcze lepiej- robi się naprawdę szybko cieplutko. Szyba nie paruje ani trochę, Ogrzewanie szyby przedniej radzi sobie z lodem natychmiast. Jedyny minus to brak szyby solarnej - Na dworze zimno a promienie skupiające się na szybie mocno grzeją, a jeśli się ma ciemne ubrania to już w ogóle robi się się gorąco.
~gto73
Hatchback 1.4 DOHC 100KM 74kW
Auto szybko się nagrzewa. System automatycznego odparowywania szyb po uruchomieniu super. Klimatronik trzyma ustawioną temperaturę, tylko w słoneczny dzień słabo widać ustawienie temperatury na pokrętle. Podgrzewanie tylnej szyby i lusterek też działa szybko. W tym pakiecie powinny być moim zdaniem nawiewy na tył.
~Ehooo
Hatchback 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jest ok, mam czarne auto i klimatyzacja daje radę, w zimę również szybko się nagrzewa. Do czasu nagrzania zawsze możemy włączyć podgrzewanie foteli. Auto posiada dodatkowo podgrzewaną przednią szybę, znaną wcześniej z aut forda, która robi robotę w zimę. Zero skrobania.
~Darek
Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Poranne rozmrażanie trwa dosyć szybko przy pełnym nadmuchu na szybę jednak samo wnętrze pojazdu nagrzewa się dosyć długo dlatego minus jedna gwiazdka w ocenie. Nie ma jednak mowy o parujących szybach i tego typu przygodach więc jest ok.
~lukaszfd
Kombi Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Wydajna klima. Nawet przy 33 c na zewnątrz klima daje radę. W deszczowe dni bardzo dobrze osuszanie auta. Jest funkcja w klimatyzacji że jak wykryje dużo wilgoci (deszcz, użycie spryskiwaczy) to włącza max nawiew na szybę. Ogrzewania nie używałem.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed III
5,6
7,3
~Michał
Kombi 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Ocenie jedynie chłodzenie, ponieważ auto mam niecałe 2 tyg. Bardzo szybko chłodzi, regulacja co pół stopnia fajnie się sprawdza, bo czasem 21 to za mało a 22 już za dużo. Brak nawiewów na tylną kanapę, ale to tylko wersja M, córka nie narzeka.