Lista ocen Kia Cerato Sedan (28) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia dobrze zestopniowana, na 5 biegu mozna szybko jechac na wzglednie niskich obrotach. Nie za bardzo sie znam, ale we wczesniejszym RIO tez w dieslu, obroty byly wyzsze i auto glosniejsze oraz mniej ekonomiczne. Jedyna negatywna uwaga to wsteczny, ktory trzeba wrzucac ostroznie bo czasami haczy. Czasem naciskam sprzeglo po 2 razy, a raz nawet 3. Jednak przy caloksztalcie to tzw pikus.
~rafber@polbox.com
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Nie jest mocna stroną auta ale nie można się specjalnie czepiać. Brakuje 6 biegu i to dla mnie główny mankament, ale zestopniowanie biegów pozwala na jazdę miejską bez częstego sięgania do lewarka. Przy wyprzedzaniu na trasie redukcja jest w zasadzie nie celowa. Wsteczny nie działa idealnie i jest to niestety standard w koncernie Hyundai/KIA.
~fisiak
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
moim zdaniem najsłabszy element samochodu: źle wchodzący wsteczny i przede wzystkim - jak dla mnie, ale może się nie znam - fatalnie zestopniowana, z b. "płaską" czwórką, w zasadzie od 80-90 km/h trzeba wrzucac V bieg, bo inaczej silnik wchodzi powyżej 4000 obrotów
~kufel112
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
wszystkie biegi wchodzą idealnie. Piątka bardzo elastyczna.... Można na niej jechać od 60 km/h do oporu...Przydałby się szósty bieg....wyraźnie silnik się męczy.... kiedy na blacie 160km/h i obroty 5 tyś i więcej.....
~Aqua
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
To jedna z dwóch największych wad tego samochodu (obok niewygodnych przednich foteli, przynajmniej dla wysokich osób). Moim zdaniem źle zestopniowana i z tendencją do haczenia przy wrzucaniu biegu.
~Marcinos
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
1 i 2 bieg wchodzi ciężej niż pozostałe, ale wydaje mi się że jest to kwestia przyzwyczajenia. Po 35 kkm musieli wyregulować mi sprzęgło w ASO - w ramach gwarancji of kors.
~Timi
Sedan 2.0 i 16V 143KM 105kW
Bardzo ładnie chodzi. Tak jak lubię czuć że wbija się bieg. Z wstecznym o którym czytałem przed zakupem autka nie mogę powiedzieć nic złego - działa normalnie.
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
W porownaniu do stanu fabrycznego praca skrzyni poprawila sie i jest dobrze. Haczenie wstecznego minimalne. Jedynka troche za krotka. Piatka idealna.
~raf-ber
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Skrzynia biegów jest najgorszym elementem tego auta, nagminne zapowietrzanie hydraulicznego układu sprzęgła. Wsteczny haczy niemal zawsze, jedynka też chętnie.
~Lukasz
Sedan 2.0 i 16V 143KM 105kW
Względnie precyzyjna, nie jest topowa sportowa wersja ale przyzwoicie się zmienia biegi.
Kia Cerato Sedan