Lista ocen Kia Optima I (20) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JackyJazz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Na razie BRAK usterek. Chociaż jak zmieniłem koła z 18 cali (lato-felgi KIA) na 17 cali (zima-felgi TOMASON) okazało się, że nie da się "wyłączyć" czujników ciśnienia w kołach i teraz świeci mi się kontrolka na stałe. Serwis powiedział, że tak musi być i nic na to nie poradzą.
~baka1408
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 165KM 121kW
Jak na razie brak, samochód jest praktycznie nowy. Wnętrze sprawia wrażenie dosyć solidnego, choć jakość wykończenia nie jest najwyższa. Materiały są raczej budżetowe jak na tą klasę samochodów, ale nadrabiają ładnym designem i nowoczesnym wyglądem.
~Sal_Monella
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Nie wiem, czy tę opisaną wcześniej usterkę można nazwać drobiazgiem, bo mimo, że sama część kosztuje niewiele, to wymiana wymaga nieco umiejętności i ok. godzinki wolnego czasu. W warsztacie pewnie ze dwie stówki za wymianę.
~Maciej
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Póki co zdarzyło mi się iż z bliżej nie znanej przyczyny po dłuższej jeździe zgasło prawe światło mijania. Po nocnym "odpoczynku" zaczęło ponownie działać więc jest eteraz pod moją obserwacją i zobaczymy co będzie dalej.
~Kuba
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Wkurza kontrolka czujników ciśnienia w oponach,która aktywuje się po zmianie opon na zimowe. Kilkukrotnie zawiesił się też system multimedialny, raz musiałem odciąć akumulator aby go zresetować.
~Subaru33
Sedan 2.0 DOHC 170KM 125kW
Witam mam już kilka drobnych usterek, a mianowicie: skrzypi dolna cześć w desce rozdzielczej, skóra brudzi się jak cholera, uszczelka w szklanym dachu źle się układa oraz Bluetooth działa jak chce...
~dejwid78
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Kamera cofania się rozleciała, uszkodzony czujnik położenia rozrządu wykazywał błąd, Wszystko wymienione na gwarancji.
~Paweł Dobrzański
Sedan Hybrid 2.0 DOHC HYBRID 190KM 140kW
Mam go co prawda dopiero około pół roku, ale w tym czasie nie zepsuła się nawet najdrobniejsza pierdółka.
~WwFox
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Trzeszczoch! Prawdopodobnie źle zamontowane plastiki. Diabeł tkwi w szczegółach.
~giaur
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Auto z wydłużonej jazdy testowej, z przebiegiem 9000 km, cieżko o usterki.