Lista ocen Kia Optima II Sedan (14) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roo
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Dwustrefowa niezależna wentylacja z przodu oraz nawiew z tyłu. Funkcja jonizacji i oczyszczania powietrza oraz funkcja automatycznego odparowania przedniej szyby. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do wentylacji, szyby nie parują, auto szybko się wychładza. Wentylacja przednich foteli działa w 3 zakresach, ale tak mocno chłodzi, że rzadko używam ją na maxa. Co do ogrzewania bez zastrzeżeń również 3 zakresowe podgrzewanie foteli z przodu z tyłu...
~Nopler
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Nie mam zastrzeżeń, trudno tu się jakoś rozpisywać. Warto może odnotować, że wentylowanie foteli działa wraz z klimą - jeżeli ta jest wyłączona, z foteli wiać będzie normalne powietrze.
~daniel
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
skuteczność jest bez zarzutu. Mam tylko uwagę do sterowania temperatura. Przekręcenie regulatora TEMP o 1*C powoduje zbyt odczuwalna różnicę w temp. powietrza. to chyba kwestia czujnika.
~Andrzej_S
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Dziala jak nalezy ..nie jest to oczywiste w innych autach. Ja czasem wole sobie wlaczyc grzanie siedzenia ...cichutku, cieplutko ,..lepiej niz w domowym fotelu.
~lepszy_model
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Jedyna uwaga, przy wylaczonym nawiewie, z kratek nadal leci powietrze w trakcie jazdy. Poza tym zarowno klima jak i ogrzewania dziala jak nalezy.
~Tomek
Sedan 2.0 163KM 120kW
Wszysko dziala ok. Nawiewy w drugim rzędzie słabo dmuchają, ale jest chłodno jak trzeba w calej kabinie czy zimą cieplo.
~Michał
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Dwustrefowa klimatyzacja jest wystarczająco wydajna, bardzo dobrze działa automatyczny system odparowywania przedniej szyby.
~Wojciech
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
W moim egzemplarzu od nowości nie działa klimatyzacja. Serwis bezradny. Przy 3 próbie naprawy stwierdzili uszkodzenie mechaniczne.
~Jakub
Sedan 2.0 163KM 120kW
Skrajnie wydajna zarówno w zakre chłodzenia, jak i ogrzewania. Obsługa szybką i prosta, co jest normą w samochodach tego segmentu.
~PepsPro
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
W zimę szybko grzeje, w lato super chłodzi klima dwustrefowa. Grzanie tylnej szyby działa wyśmienicie.
Kia Optima II Sedan