Lista ocen Kia Pride Hatchback (48) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jozwa@hoga.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Drazek zmiany biegow ustawiony pod innym katem niz jest to przyjete w innych autach - wymaga przyzwyczajenia, ale nie przeszkadza abyt mocno. Maly problem jest, gdy chcemy jadac na 2 biegu pomagac sobie w zakrecaniu hamulcem recznym - wtedy robi sie ciasno, bo drazek zmiany biegow prawie dotyka dzwigni hamulca recznego. Same przelozenia nie sa najgorsze, choc moze przydaloby sie troche zmienic przelozenie dla 4 biegu.
~jezow-jg
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Obecnie trochę już haczy ale to z powodu jazdy z przyczepą po szutrze pod górę. Trzeba szybko wbijać biegi aby nie stracić przyczepności bo inaczej nie wiedziemy. Ponieważ ta robiłem to zapewne synchronizatory trochę już dostały. Ale nic nie zgrzyta. Bardzo dobrze dopasowana do auta. Mimo ciężkich warunków zmieniłem olej w niej tylko raz.
~robert2212@wp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Drążek chodzi precyzyjnie, nie ma żadnych luzów, sztywno do tej pory jak w nowym. 1- do 40 km/h, 2- do 85 km/h, 3- do 120 km/h, 4- 150km/h i zrezygnowałem dalej. 5- nie sprawdzałem na maksa ale 155 km/h z 4 osobami na pokładzie to tyle co podaje fabryka i mi wystarcza. Wsteczny trzeba wrzucać z wyczuciem, czasami nie wejdzie za pierwszym razem.
~dareks_ol@tlen.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
od początku jak kupiłem ten egzemplaż mam problemy ze skrzynią. Po pierwszej naprawie pracowała dobrze przez pierwsze 10 000 km i ponownie zaczeła głośno pracować. Jedynki nie postawiłem dlatego, że nigdy nie odmówiła posłuszeństwa i dalej się kręc. Obecnie poszukuję skrzyni biegów.
~zadowolony driver
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Bardzo ładna praca skrzyni biegów tylko ciężko nie kiedy wchodzi wsteczny ale trzeba się w nią wczući wtedy bez problemu ale działa ekstra.
~dekiel88
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
skrzynia bardzo dobrz pracuje. przetarła się guma na której pracuje cała skrzynia, ale wystarczyło przyspawać do podwoźa.
~acezar@bph.onet.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
Przy spokojnej jeździe biegi wchodzą idealnie. Przy jeżdzie bardziej dynamicznej czasem można występuje wyraźne
~rafal.kielce@vp.pl
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
W mojej Kijance ciężko wchodzi drugi bieg i wsteczny, nie wiem czemu, może tak poprostu ma być
~marcin
Hatchback 1.3 i 64KM 47kW
skrzynia średnia długie skoki szególnie z jedynki na dwójkę ale przyzwyczaiłem się do tego
Dziennik kosztów dla Kia Pride Hatchback
11,1
~ever_L@acn.waw.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Bardzo "płytkie zazębienie "wstecznego biegu.Potrafi głośno zazgrzytać,pozatym bez zastrzeżeń.
Kia Pride Hatchback