Lista ocen Kia Rio I (99) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DewREW
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
wkurza mnie chrobotanie lewarka gdy opieram na nim reke, wkurza mnie grzechotanie gałki gdy silnik ma obroty powyzej 3,5tys . wsteczny ze zgrzytem. ale to wszystko norma. wymieniłem olej w skrzyni.
~jacekmarek7@o2.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Gumowata. Mozna wkręcić drążek i gałke na drązku lewakra ile dacie rady. Wtedy skraca się znacznie i łatwiej manewrować - nie trzeba ruszać załą ręka tylko ruchem dłoni mozna biegi przerzucać.
~Hubert / hw1975@wp.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Skrzynia biegów ma bardzo dobre przełożenia, mogły by być krótsze - ale to w końcu nie sportowa wersja, tylko samochód klasy "compact". Wszystkie biegi wchodzą cicho, idealnie i precyzyjnie.
~JarKo.
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Zbyt długie przełożenia, sprzęgło ustawione "na krótko" i tak za długie (dalsze skracanie może powodować uślizg tarczy). Nie jest to samochód, w którym szybko można zmieniać biegi.
~kochanie_moje@op.pl
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
wsteczny chaczy dosyc czesto, dzwignia zmiany biegow jest wysoka i trzeba miec dlugie rece aby to ogarnac, jedynka za krotka ale moze to i dobrze
~jacekkatarzyna@op.pl
Kombi 1.5 i 16V 108KM 79kW
średnia precyzja, zestopniowana dla silnika 1300 a nie 1500, lekka górka, troszkę wody, koreańskie gumy i życzę szczęścia by ruszyć bez poślizgu kół.
~sz
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
trochę się ta piątka drze juz przy 110 km/h, wsteczny wyje jak... nie wiem co :) ale nie jezdzi sie na wstecznym czesto wiec luzik :)
~Krystian
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
Nie moge przyzwyczaic sie do 3 troszke twardo sie ja wrzuca i tutaj jednak musze przyznac, ze w seacie byla o wiele wygodniejsza.
~wrtrader@wp.pl
Kombi 1.3 i 75KM 55kW
skrzynię powinni poprawić ale wiem, że obecne modele są dokładniejsze ten przy szybkiej zmianie czasami wydaje dziwne dźwięki
~ziemowit
Kombi 1.3 i 82KM 60kW
Czasami zdarza sie ze bieg nie wskoczy. Przelozenia nienajgorzej dobrane za wyjatkiem 5-tki, ktora mogla by byc jeszcze nieco dalej.