Lista ocen Kia Rio III Hatchback 5d (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gosc
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Najgorsza czesc samochodu -uklad jezdny. Tragedia, masakra i nie wiem co jeszcze. Auto jezdzi jak chce, trzeba ciagle korygowac kierownica kierunek, buja przy wyzszych predkosciach, na nierownosciach skacze jak pilka nie wiedzac w ktorym kierunku dalej pojedzie. Niestety o wadach ukladu jezdnego mozna przekonac sie zima gdy przyczepnosc jest gorsza i trudniejsze warunki do jazdy. Kontrola trakcji nie dziala jak nalezy. Wprawny kierowca czuje...
~Krzycho
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Jest nie źle pod warunkiem że jezdnia jest równa jak stół. W innych przypadkach człowiek zaczyna się zastanawiać czy to auto w ogóle posiada jakieś zawieszenie. Na nierównościach dobiega nas nieprzyjemny hałas z przedniej imitacji zawieszenia, jak by człowiek poruszał się jakimś wozem drabiniastym. Nie wspominając już o tym że atu robi się bardzo nerwowe i potrafi nawet uskoczyć tyłem na nierównościach poprzecznych. Zdecydowanie najgorsze...
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Jak dla mnie - bajeczka :-) Auto doskonale trzyma się drogi, a na zakrętach - naprawdę bardzo pozytywnie zaskakuje. To dzięki tym wszystkim udogodnieniom, za które np. w Oplu czy Fordzie trzeba dodatkowo słono płacić. Jakoś nie zauważyłem, żeby było nazbyt twarde, czy miękkie na nasze drogi. Kiedyś pasażer powiedział: tym autem się płynie :-)No i miał rację. Doskonale sprawdza się wspomaganie kierownicy. Na parkingu kierownicę można obracać...
~Caffy
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Świetne wspomaganie elektryczne, doskonale dostosowuje się do prędkości jazdy. Auto prowadzi się zdecydowanie i precyzyjnie jak na klasę miejską. Mały minus autko ma zbyt lekki tył który czasami potrafi \"uskoczyć\" na ostro pokonywanym zakręcie, na wybojach. Słów kilka o oponach w wersji 16\": Kumho Solus KH17 b.dobrze trzymają się zarówno na suchym jak i mokrym, auto precyzyjnie reaguje na ruch kierownicy. Minus: dość głośne powyżej 100km/h
~AtB
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Kierownica mała, dobrze leży w dłoni, jednak mogła by być obszyta jakimś materiałem lub skórą bo ręce się pocą, ale nie jest to jakieś bardzo uciążliwe.Auto w zakrętach się nie wychyla. Dobrze trzyma się drogi. Przy wymijaniu przeszkód na drodze,jest precyzyjnie. System od toru jazdy fajnie się spisuje.W zakrętach wspomaganie wyczuwalnie się utwardza co jest ważne bo nie mam wrażenia że auto "pływa".
~Krzysztof 36lat
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Kiedyś miałem golfa4 GTI. Prowadzi się tak samo tzn twardo i niestety słychać pracę zawieszenia na wybojach. Moim zdaniem zawieszenie super ale nie na polskie drogi (odczuwalny każdy kamyczek, studzienka, dziura). Wspomaganie działa prawidłowo, utwardza się przy szybszej jeździe. Samochód mało odporny na boczne podmuchy powyżej 140km/h. Hamulce to prawdziwa żyleta-moim zdaniem przesadzili.
~zalmen3
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Rajdowiec to to nie jest, ale w zupełności wystarcza; nie za miękko, nie za twardo. Przy szybkich manewrach niestety nie trzyma najlepiej. Fabryczne hamulce niestety mają tendencję do sklejania się po dłuższym postoju, co objawia się charakterystycznym stukiem przy ruszeniu i przez chwilę "szuraniem" dochodzącym z tylnych kół. Po kilkuset metrach wszystko wraca do normy.
~Krzysztof.O
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Autko prowadzi się dobrze, w miarę komfortowo ,wspomaganie elektryczne nie przeszkadza ,działa precyzyjnie. Hamulce dość precyzyjne w dozowaniu ,w wymianie części nie są drogie, dostępne zamienniki. Zawieszenie średnio twarde,nie buja i nie wybija zębów, Dość drogie amortyzatory bo brak zamienników.
~Bortek
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
samochód dobrze trzyma się drogi zarówno przy jeździe na wprost jak i w zakrętach. Zawieszenie to udany kompromis: ani za twarde ani za miękkie. Troszeczkę za lekko chodzi układ wspomagania, ale da się do tego przyzwyczaić. Na pewno nie jest to wada przy parkowaniu :)
~KobiBe
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Mnie w zupełności wystarcza do codziennej jazdy. To nie jest samochód sportowy ani terenowy, więc wymagać od niego Bóg wie czego nie należy. Może troszkę zawieszenie lepiej mogłoby tłumić nierówności (dziury), choć takowe lepiej jest omijać.
Kia Rio III Hatchback 5d